Mamy dobrą wiadomość dla wszystkich miłośników muzyki, a przede wszystkim gry na gitarze. Mimo pandemii koronawirusa, 18. edycja Gitarowego Rekordu Guinnessa nie zostanie odwołana. Mało tego, odbędzie się tradycyjnie w pierwszym dniu maja.

W zeszłym roku rekordowa liczba aż 7 423 muzyków spotkała się na wrocławskim rynku, by wspólnie odegrać legendarny przebój Jimiego Hendrixa pt. „Hey Joe”. Dzięki takiej liczbie uczestników, po raz kolejny udało się pobić gitarowy rekord Guinnessa. W tym roku, ze względu pandemię, która zmusza nas do pozostania w domach, konwencja wydarzenia musi ulec zmianie.

To wyjątkowe okoliczności. Nie możemy spotkać się na wrocławskim Rynku, ale nie poddajemy się. W tym roku zagramy razem łącząc się przez Internet. Gdziekolwiek będziecie – w domach, na balkonach czy w ogrodach – połączymy się online z całym światem i znakiem UniVibe przekażemy sobie jednoczącą moc muzyki. UniVibe to nowa idea – znak jedności i gest pozdrowienia, który w czasach epidemii może zastąpić podawanie ręki – powiedział twórca wrocławskiej tradycji Leszek Cichoński.

Od pierwszej oficjalnej edycji wydarzenia sporo się zmieniło. Leszek Cichoński w 2003 roku zgromadził na wrocławskim rynku 588 gitarzystów, by w ostatniej – rekordowej – zjednoczyć 7423 gitary. Spośród 18 prób pobicia rekordu, 9 zakończyło się powodzeniem.

 

Miasto musi działać w dobie kryzysu epidemicznego – jak działa?

Poprzedni artykuł

Kimał w aucie, do którego wszedł przez szybę – i to nie był jego samochód

Następny artykuł

Zainteresuje Cię także:

Komentarze

Zostaw swój komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.