Rolkarze pojadą już niedługo nowym, ponad 500-metrowym torem. Zarząd Zieleni Miejskiej wyłonił wykonawcę, który przygotowuje się do rozpoczęcia pierwszego etapu prac. Wszystko dzięki środkom wyznaczonym na ten cel w ramach Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego.

Społeczność rolkarzy we Wrocławiu jest coraz większa i bardziej widoczna.  Jak pisaliśmy kilka dni temu w naszym portalu, na biurko prezydenta Wrocławia trafiła petycja z prośbą o organizację maratonu rolkarskiego. Stosunku włodarza miasta do tego pomysłu wciąż nie znamy. Wiemy jednak, że amatorzy jazdy na rolkach będą mieli inne powody do radości.

Nowy tor na Kuźnikach będzie mieć nawierzchnię typu pumptrack. Stanie się jednak tylko dodatkiem do nowej infrastruktury, której powstanie zakładał projekt. Przy ul. Hermanowskiej powstanie niewielki park z nowymi ławkami, trawnikami oraz innymi akcesoriami takimi jak stojaki na rowery czy kamienne instalacje.  Według założeń cały teren ma zostać wyremontowany, a tor otrzyma własne oświetlenie.

Warto wspomnieć, że nieopodal mieści się siłownia plenerowa, a lada chwila stanie tam nowy plac zabaw „Kuźnia Piratów”.  Wygląda na to, że Kuźniki będą miały swoje własne centrum sportu i rekreacji. W dodatku pięknie usytuowane.

Drogowe komplikacje w najbliższych godzinach i dniach – wrocławianie muszą być cierpliwi

Poprzedni artykuł

Wrocławski weekend na sportowo

Następny artykuł

Zainteresuje Cię także:

Komentarze

Zostaw swój komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.