wizualizacja / mat. pras.

Nowa trasa rowerowa będzie prowadziła z ul. Bożego Ciała na ul. Szewską przy wrocławskim Rynku. To pozwoli połączyć rowerowe południe z północą miasta. Wrocławskie Inwestycje właśnie ogłosiły przetarg.

Według planu nowa trasa będzie miała ponad 1 km długości i poprowadzi ul. Bożego Ciała, przez pl. Teatralny, ul. Widok i Szewską. Dwukierunkowa droga dla rowerów rozpocznie się tuż za Cafe Borówką i będzie się ciągnąć wzdłuż istniejącego chodnika po południowej stronie ul. Bożego Ciała.

– Z nowej trasy skorzystają osoby, które podróżują rowerem w relacji północ-południe, jak również te jadące np. z zachodu na północ Promenadą Staromiejską. Będzie to wygodna alternatywa dla tych, którzy do tej pory wybierali jazdę przez Rynek i intensywnie uczęszczaną ulicę Kuźniczą – mówi Ula Jagielnicka z Biura Zrównoważonej Mobilności Urzędu Miejskiego Wrocławia.

Droga dla cyklistów zostanie wydzielona częściowo z trawnika i ze zwężonej jezdni, gdzie po modernizacji pasy ruchu będą miały po 3 m szerokości.

Na wysokości przejścia dla pieszych przez ul. Bożego Ciała wyznaczony zostanie nowy przejazd rowerowy, który będzie wyniesiony, tak jak istniejące przejście dla pieszych. Pojawi się również dodatkowe oświetlenie w tym miejscu.

W miejscu przebiegu drogi dla rowerów przez pl. Teatralny ma zostać wymieniona nawierzchnia z kostki.

Dalej dwukierunkowa trasa prowadzić będzie ul. Widok w miejscu obecnego chodnika, który zostanie przeniesiony bliżej fasady budynku Mediateki i wydzielony z istniejącego tam trawnika.

– Na połączenie przez Świdnicką musimy poczekać do końca remontu torowisk w centrum miasta. Teraz zyskamy wygodne połączenie od fosy miejskiej w kierunku północnym. Gdy realizacja ul. Świdnickiej stanie się faktem – przestrzeń, która zostanie uwolniona na ul. Bożego Ciała i ul. Widok zostanie w odpowiedni sposób zagospodarowana – np. na zieleń – podkreśla Daniel Chojnacki, wrocławski oficer rowerowy.

Ruszył przetarg na opracowanie dokumentacji projektowej dla tej trasy. Zwycięzca postępowania będzie miał 10 miesięcy od dnia podpisania umowy.

Śląsk zagra w piątek sparing z Wartą Poznań. Potem lot do Turcji

Poprzedni artykuł

Śląsk II Wrocław rozpoczął przygotowania do wznowienia rozgrywek II ligi

Następny artykuł

Możesz także polubić

Komentarze

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.