Mieszkańcy Wrocławia powinni ucieszyć się z tej wiadomości. Ministerstwo Infrastruktury ujawniło wyniki konsultacji modernizacji lub budowy przystanków kolejowych na lata 2020 – 2025.

Konsultacje publiczne trwały od 24 listopada do 2 stycznia.  Na ministerialnej liście znalazły się różne lokalizacje na Dolnym Śląsku, ale i w samym Wrocławiu. Nowe stacje planowo mają powstać do 2025 roku. W samym tylko Wrocławiu mają powstać nowe przystanki kolejowe na: Klecinie, Tarnogaju, Stabłowicach i Zakrzowie (Osiedle)

Niestety, odrzucono projekt modernizacji stacji na Nadodrzu, o której pisaliśmy już w naszym portalu. Niepocieszeni będą także mieszkańcy Ołbina, Złotników i Jagodna – tam także propozycje budowy nowych przystanków zostały odrzucone.  Także legendarny – jeden z trzech najstarszych zachowanych do dziś z infrastrukturą dworców – Wrocław Świebodzki, który od 1991 roku pozostaje wyłączony z eksploatacji kolejowej, nie doczeka się reaktywacji poprzez włączenie do sieci połączeń.

Nowe przystanki kolejowe, które mają powstać na terenie naszego województwa to: Lubań Miasto, Kunice, Studniska (zmiana lokalizacji) i Bardo Przyłęk (zmiana lokalizacji).

Kumulacja w środku nocy – seryjne łamanie prawa

Poprzedni artykuł

Chcą docenić wkład w naukę światową – najwyższa finansowa nagroda dla naukowców w Polsce będzie z Wrocławia

Następny artykuł

Zainteresuje Cię także:

Komentarze

Zostaw swój komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.