Dyplomaci i przedstawiciele placówek handlowych z kilkunastu państw m.in. z Azji, Afryki, Ameryki Południowej i Europy – w ubiegłym tygodniu – Wrocław, Legnicę, Wałbrzych, Świdnicę i Bolesławiec.

Podczas spotkań zagranicznym gościom zaprezentowano walory i charakterystykę naszego regionu dla inwestorów. Wizyta 24 dyplomatów reprezentujących 21 ambasad, członków Klubu Radców Handlowych przy Krajowej Izbie Gospodarczej na Dolnym Śląsku odbywała się na zaproszenie marszałka województwa dolnośląskiego.

Pierwszym punktem wizyty było spotkanie w Dolnośląskiej Agencji Współpracy Gospodarczej. Uczestniczyli w niej przedstawiciele parków technologicznych, izb gospodarczych, a także dolnośląskich firm. W oficjalnej części, którą otworzył wicemarszałek województwa dolnośląskiego Grzegorz Macko, zaprezentowano potencjał gospodarczy regionu oraz informacje nt. działalności DAWG. Zorganizowano możliwość prowadzenia bezpośrednich rozmów w formule B2B.

Zagraniczni goście spotkali się z kadrą naukową i studentami Wrocławskiej Politechniki. Po powitaniu przez prof. Andrzeja Kucharskiego – prorektora ds. współpracy z gospodarką i informatyzacji, miało miejsce dziewięć prezentacji dotyczących projektów, będących rezultatem ścisłej współpracy z biznesem. Po bezpośrednich rozmowach goście odwiedzili dwa ośrodki naukowe Politechniki: Centrum na Rzecz Współpracy pomiędzy Nauką i Gospodarką oraz Wrocławskie Centrum Transferu Technologii.

W ramach wizyt studyjnych uczestnicy wyjazdu na Dolny Śląsk odwiedzili Manufakturę Bolesławiec – producenta polskiej ceramiki Bolesławiec (ceramika produkowana jest od XIX wieku i znana jest konsumentom z całego świata). W programie znalazły się też wizyty w Legnickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej (główne specjalizacje to edukacja, przemysł lotniczy i motoryzacyjny) oraz w Wałbrzyskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej (kształcenie na potrzeby biznesu, przemysł motoryzacyjny). W obu przypadkach zaprezentowano możliwości inwestycyjne regionu.

Województwo dolnośląskie przyciąga także turystycznie i kulturalnie. W ramach wyjazdu nie mogło więc zabraknąć takich akcentów. Goście zwiedzali: Zamek Książ, Kościół Pokoju w Świdnicy, Hala Stulecia oraz Hydropolis. Spacerowali także po wrocławskim Jarmarku Bożonarodzeniowym.

Poprzez: kig.pl / lsse.eu

Jest ściernisko – będzie MidPoint 71

Poprzedni artykuł

Rozbój w biały dzień – sprawca uciekał z wódką, śledziami i mortadelą

Następny artykuł

Zainteresuje Cię także:

Komentarze

Zostaw swój komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.