WiadomościWideo/Galerie

Bazuka, Bera, Bronia i Koral – zebry Chapmana są bardzo towarzyskie [VIDEO]

0

Zebra Chapmana jest podgatunkiem zebry stepowej. W środowisku naturalnym występuje w południowo-wschodniej Afryce. Wrocławskie stado zebr Chapmana, to zgrana i zżyta grupa. Tworzy ją ogier Koral oraz trzy samice – Bazuka, Bera i Bronia.

Samce sięgają 130 cm wysokości przy masie nawet do 360 kg, a samice przy tej samej wysokości osiągają maksymalną masę 320 kg. To bardzo towarzyskie zwierzę żyjące w stadach liczących nawet dziesiątki tysięcy osobników. Rzadko wykazuje agresywne zachowania w stosunku do osobników swojego gatunku lub innych gatunków. Dorosła zebra może biec z prędkością do 56 kilometrów na godzinę i ma bardzo dobrze rozwinięty wzrok oraz słuch, które to zmysły stanowią jej główny mechanizm obronny. szczególną uwagę zwraca ich zachowanie w młodości, które jest charakterystyczne. Co wyróżnia zebrę Chapmana na tle pozostałych podgatunków? Czy we Wrocławskim ZOO możemy zobaczyć inne gatunki zebry? Zobacz nasze video.

Gdybyśmy codziennie mieli dla Państwa tyle dobrych wiadomości jak te płynące z wrocławskiego ZOO pewnie świat byłby piękniejszy. Podobnie, jak wcześniej, gdy odwiedzaliśmy m.in.: daniela mezopotamskiegomanulekotika afrykańskiegodzioborożca palawańskiego oraz likaony , lori oraz sorkonosypingwina przylądkowegogekona Henkelamuflony i nietoperze zwane „latającymi łosiami” czy tygrysa sumatrzańskiego lub scynka ognistego.

Dobrych informacji nigdy za wiele. Dzisiaj znów się o tym przekonaliśmy we wrocławskim ZOO.

Dariusz Nowakowski

Wyjazd nad morze – zespół WKK chce grać i wygrać

Poprzedni artykuł

Produkty regionalne! Któż ich nie lubi? Jeszcze dzisiaj w Magnolii…

Następny artykuł

Możesz także polubić

Komentarze

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.