W organizowanym co dwa lata konkursie Battery Challenge wybierane są startupy, które wykazują największą innowacyjność z zakresu akumulatorów. W tegorocznej odsłonie mogą wygrać nawet 30 tys. dolarów oraz współpracować z ekspertem rynku bateryjnego.
LG Energy Solution przez lata wytyczało nowe ścieżki w dziedzinie baterii. Dzięki ogromu pracy i zaangażowania w ciągłe doskonalenie akumulatorów przeznaczonych do aut elektrycznych, firma stała się liderem branży na całym świecie. Teraz wspiera tych, którzy dopiero zaczynają przygodę w elektromobilności.
W ramach naszych działań w dziedzinie innowacyjności, Battery Challenge ma na celu aktywne odkrywanie obiecujących startupów, by wspólnie poszukiwać możliwości dalszego rozwoju. LG Energy Solution będzie współpracować z różnymi partnerami, aby docelowo stworzyć światowy ekosystem innowacji i przyczynić się do trwałego rozwoju branży – powiedział dyrektor ds. technologii w LG Energy Solution Jay Kim.
W podjętej przez spółkę inicjatywie główny nacisk kładziony jest na odkrycie tych startupów, które oferują nowe technologie, ale i charakteryzują się ciekawym, nowym modelem biznesowym. Z jednej więc strony Battery Challenge to wyróżnienie pomysłów młodych zespołów, a z drugiej strony wzajemne motywowanie się i inspirowanie do dalszego rozwoju.
Startupy chcące wziąć udział w konkursie mogą przesyłać swoje zgłoszenia od 4 do 30 czerwca za pośrednictwem oficjalnej strony: https://lgesbatterychallenge2024.com. Zwycięzcy zostaną wybrani na podstawie kompleksowej i rzetelnej oceny swoich biznesplanów, szczegółowych wywiadów oraz na podstawie szczegółowej weryfikacji oferowanej technologii. Najlepsze startupy otrzymają do 30 tys. dolarów, czyli o 10 tys. więcej niż w poprzedniej odsłonie konkursu, oraz staną się potencjalnym partnerem dla LG Energy Solution pod kątem inwestycji i współpracy technologicznej.
Uczestnicy mogą zgłaszać swoje propozycje w ośmiu kategoriach:
- system zarządzania bateriami,
- konserwacja baterii,
- technologia recyklingu i ponowne wykorzystanie baterii,
- produkcja i kontrola jakości baterii,
- materiały do produkcji baterii,
- inteligentne rozwiązania,
- pozyskiwanie surowców,
- nowatorskość względem LG.
Wśród kategorii dwie są wprowadzone dopiero w obecnej, czwartej edycji konkursu: pozyskiwanie surowców oraz nowatorskość względem LG. Zwłaszcza ta ostatnia ma być kategorią zachęcającą uczestników do odkrywania nowych obszarów związanych ze wzrostem czystej energii, przede wszystkim tych, które dotąd nie były eksplorowane przez LG Energy Solution.
- Firma LG Energy Solution (KRX: 373220), oddzielona od LG Chem, to wiodący globalny producent baterii litowo-jonowych do pojazdów elektrycznych, mobilności, technologii informatycznych i systemów magazynowania energii.
- Z 30-letnim doświadczeniem w rewolucyjnej technologii baterii i szeroko zakrojonymi badaniami oraz rozwojem (R&D), firma jest największym posiadaczem patentów związanych z bateriami na świecie, posiadając ich w sumie ponad 58 tysięcy. Jej silna globalna sieć obejmuje zakłady produkcyjne baterii utworzone w ramach joint venture z głównymi światowymi producentami samochodów rozlokowane w Ameryce Północnej, Europie i Azji.
- Podejmując działania proekologiczne i wspierające zrównoważony rozwój, LG Energy Solution dąży do osiągnięcia neutralności węglowej do 2050 roku, jednocześnie wyznając wartość wzrostu dzielonego i promując zróżnicowaną i inkluzywną kulturę korporacyjną. Aby dowiedzieć się więcej o pomysłach i innowacjach firmy LG Energy Solution, odwiedź stronę https://news.lgensol.com.
- LG Energy Solution Wrocław jest największym zakładem produkującym baterie do aut elektrycznych w Europie. W Biskupicach Podgórnych pod Wrocławiem znajduje się 100 hektarowy, nowoczesny park technologiczny, w którym pracuje kilka tysięcy osób, reprezentantów kilkunastu narodowości. Firma produkuje 700 tysięcy baterii EV rocznie, a celem spółki jest produkcja miliona baterii do aut elektrycznych w skali roku. W podwrocławskiej fabryce powstają baterie, które zasilają samochody czołowych światowych marek.
Materiał prasowy