To świąteczne zaproszenie Ogrodu Botanicznego Uniwersytetu Wrocławskiego dla Dolnoślązaków. Wspólnie z firmami zajmującymi się videomappingiem, pokazami laserowymi i podświetlaniem obiektów przygotowywane jest spektakularne nocne oświetlenie i pokazy laserowe zamieniając na zimowy czas wrocławski Ogród Botaniczny w baśniowy Tajemniczy Ogród.

Od 19 grudnia wieczorową porą aleje Ogrodu Botanicznego za pomocą światła, dźwięku i laserów przeistoczą się w świat opowiadający historie świąteczne, prezentujący wrocławską architekturę i piękno roślin prezentowanych w Ogrodzie przy Ostrowie Tumskim. To wszystko w programie „Światło – czyni – cuda”. Ogród Botaniczny Uniwersytetu Wrocławskiego zaprasza amatorów wieczornych spacerów, miłośników przyrody, dzieci, młodzież, ich rodziców oraz dziadków, a także osoby siedzące w domach, których zimowe wieczory nużą, do Ogrodu Botanicznego Uniwersytetu Wrocławskiego na fascynującą iluminację oraz niezwykłe pokazy laserowe.

To był dziwny i ciężki rok, chcielibyśmy choć na chwilę zaoferować sobie, wrocławianom i Dolnoślązakom odrobinę wytchnienia i świątecznej aury. Zapomnienia o koronawirusie a przypomnienia, że ten świat wokół nas potrafi urzec. Stąd pomysł całkowitej przemiany Ogrodu Botanicznego. To naprawdę będzie baśniowy „Tajemniczy ogród”. Pięknie oświetlony, pełen artystów, kuglarzy, iluzjonistów, pełen światła i dźwięku. Chwilę przed świętami w przerwie świąteczno-sylwestrowej i po nowym roku – zapowiada Tomasz Sikora z Uniwersytetu Wrocławskiego.

19 i 20 grudnia oraz od 26 grudnia 2020 do 17 stycznia 2021 (z wyjątkiem 31 grudnia) w godzinach od 17:00 do 21:00, część Ogrodu zostanie ziluminowana, a na elewacjach budynków realizowane będą laserowe mappingi liniowe oraz barwne pokazy laserów przestrzennych. Wśród kolorowo oświetlonych krzewów i drzew swoje umiejętności zaprezentują także wrocławscy artyści uliczni.

Iluminacja Ogrodu i spektakle świetlne odbywać się będą w godzinach od 17:00 do 21:00. Na odwiedzających czekają: Świąteczna Bajka Xmas, Arena Sztuki Wrocławskich Artystów Ulicznych śpiewających nie tylko świąteczne popularne piosenki, iluzjonista, magik oraz połykacz ognia i innych, niestrawnych, przedmiotów. Wszystko zamkną laserowy mapping liniowy, przestrzenny pokaz laserowy i pokazy wyświetlane na okolicznych budynkach i kościołach.

  • Pokaz będzie biletowany: dzieci do lat 3 bezpłatnie, dzieci i młodzież do lat 18 10 zł, dorośli 25 zł, osoby niepełnosprawne 15 zł, Wrocławska Karta Dużej Rodziny 5 zł od osoby.
  • Organizatorem wieczornych wydarzeń jest  Ogród  Botaniczny  Uniwersytetu Wrocławskiego  we  współpracy  z  firmami  Visual  Sensation  laser  shows  & technologies i LBL VAPSignify (Philips) –iluminacje.
  • Organizatorzy zobowiązują odwiedzających Ogród do przestrzegania zasad zachowania dystansu społecznego oraz do zasłaniania ust i nosa, zgodnie z obowiązującymi zasadami.

Znajdują u nas dom, pracę, bliskich – Wrocław przyjmuje repatriantów ze Wschodu

Poprzedni artykuł

Polska marka MLLcustom podbija Los Angeles – ich meble kupisz również we Wrocławiu

Następny artykuł

Możesz także polubić

2 Komentarze

  1. […] Wolontariuszy i studentów z siankiem i puszkami spotkać będzie można w okolicach Uniwersytetu i wrocławskiego rynku w czwartek i piątek. W sobotę natomiast w Ogrodzie Botanicznym Uniwersytetu Wrocławskiego zacznie gości urzekać „Światogród” dzięki laserom, muzyce, światłu, iluzjonistom, Ogród zamieniony zostanie w Tajemniczy, baśniowy świat – co już zapowiadaliśmy w naszym portalu. […]

  2. […] Przed świętami Bożego Narodzenia Ogród Botaniczny Uniwersytetu Wrocławskiego zamienił się dzięki światłu, diodom, laserom, ale też kuglarzom, klaunom, muzyce i projekcjom światło i dźwięk w urocze miejsce, co sygnalizowaliśmy w naszym portalu. […]

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.