Prace na budowie Dolnośląskiego Centrum Sportu na Polanie Jakuszyckiej wyraźnie idą do przodu – tak informują urzędnicy samorządu województwa dolnośląskiego o inwestycji, na temat której informowaliśmy w serwisie video naszego portalu.

W głównym budynku, w którym działać będzie m.in. centrum odnowy biologicznej i pomieszczenie symulujące warunki wysokogórskie, montowane są już okna, drzwi i zadaszenie. Trwają również intensywne prace zbrojarskie, betoniarskie i murarskie. Przy obiekcie powstaje też boisko sportowe. Koszt budowy Dolnośląskiego Centrum Sportu wyniesie ponad 140 mln zł. Centrum Sportu powstaje dzięki współpracy samorządu województwa z rządem. Inwestycja będzie współfinansowana przez rząd kwotą 60 mln zł i region kwotą 30 mln zł. Pozostała kwota zostanie pokryta w ramach kredytu, jaki obciąży nadzorujący inwestycję Dolnośląski Park Innowacji i Nauk

Imponującą rozmiarami budowę odwiedzili marszałek Dolnego Śląska Cezary Przybylski oraz Martin Puta – hetman Kraju Libereckiego, czyli regionu partnerskiego graniczącego z Dolnym Śląskiem. Podczas spotkania obaj politycy rozmawiali o możliwej współpracy w dziedzinie turystyki, w szczególności sportów zimowych w Harrachovie i Jakuszycach. Poruszyli również tematy związane z infrastrukturą na pograniczu, turystyką oraz wymianą doświadczeń przedsiębiorców zrzeszonych w Dolnośląskim Szlaku Piwa i Wina.

Dolnośląskie Centrum Sportu będzie najnowocześniejszym ośrodkiem biathlonowym i narciarstwa biegowego w Polsce i Europie. Gdy pandemia koronawirusa dobiegnie końca, obiekt ten stanie się dla nas kluczowy w kwestiach związanych z rozwojem sportu i turystyki w regionie. Chcemy, by w tym miejscu organizowane były duże wydarzenia, dlatego rozważamy też współpracę z innymi obiektami sportowymi, jak na przykład kompleks skoczni narciarskich w Harrachovie – zapewnia marszałek województwa dolnośląskiego Cezary Przybylski.

Budowa Dolnośląskiego Centrum Sportu na Polanie Jakuszyckiej przebiega zgodnie z harmonogramem i zakończyć się ma w drugiej połowie bieżącego roku. W nowoczesnych budynkach będzie działać m.in. basen, Muzeum Sportu i Turystyki, centrum odnowy biologicznej z siłownią, sala gimnastyczna do treningu dla siatkarzy i koszykarzy, 38 pokoi hotelowych z komorami hipoksyjnymi, hotel na 190 miejsc, zaplecze konferencyjne oraz gastronomiczne i podziemny parking na ponad 140 samochodów. Inwestycja zakłada również budowę ścieżek rowerowych, rolkostrad, tras biegowych, biathlonowych ze strzelnicą i boiska do piłki nożnej z bieżnią lekkoatletyczną. W okolicy obiektu planowane jest otworzenie dużej wypożyczalni nart zimą i wypożyczalni rowerów latem.

Polana Jakuszycka to bardzo imponująca inwestycja realizowana z dużym rozmachem. Uważam, że jest to szansa dla całego regionu otwierająca drogę do organizacji dużych imprez – przyznaje hetman kraju libereckiego Martin Puta.

Poprzez: umwd.pl

Zaczęło się od rutynowej kontroli – w grę wchodzi 10-letnia odsiadka

Poprzedni artykuł

Wrocławskie torowiska i tramwaje muszą przejść rewolucyjną zmianę – bez tego komunikacja miejska zatrzyma się w rozwoju

Następny artykuł

Zainteresuje Cię także:

Komentarze

Zostaw swój komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.