Niebiańska podróż do świata klusek, spotkanie z Radkiem „Bondem” Bednarzem i aktywności domowe dla najmłodszych pełne tekturowych różności we wszystkich odcieniach jesieni. Strefa Kultury Wrocław, w drugiej połowie listopada, zaprasza na kolejne wirtualne wizyty w Barbarze! 

Nie zabraknie też dyskusji miejskich specjalistów, którzy zwrócą uwagę na alternatywne sposoby zamieszkiwania, a pod koniec miesiąca fani wrocławskiej kinematografii będą mieli okazję zobaczyć wywiad z mistrzem polskiego kina.  

Zlokalizowana przy ul. Świdnickiej 8b Barbara jest zamknięta dla odwiedzających. Nie oznacza to jednak, że spotkanie się jest niemożliwe – dzięki współpracy z PIK Wrocław oraz Visualdot.pl dotychczasowy program ma swoją internetową kontynuację! Spotkania, które odbywały się w ramach działań kulturalnych Barbary przybrały nową formułę: nagrań wideo i transmisji na żywo, które dostępne są na facebookowym profilu Barbary (fb.com/barbarakultura).

 W sobotnie popołudnie (14 listopada) punktualnie o godz. 17:00 rozpoczną się warsztaty online w ramach Kuchni dla opornych. Najbliższe spotkanie cyklu spotkań wokół jedzenia poświęcone będzie kluchom i kluseczkom! Kluski, pierogi, pyzy, knedle i pampuchy kochają wszyscy i wszędzie. To nasz polski „comfort food”, jedno z dań, które otula i wprawia w dobry nastrój bez względu na życiowe zawieruchy. Temat rzeka musiał pojawić się na warsztatach podczas Kuchni dla opornych – to jedyne takie spotkanie w tym semestrze! W kluskowy świat teorii i praktyki wprowadzi znawczyni kuchni roślinnej – Dominika Józala.

Dwa dni później, czyli w poniedziałek 16 listopada, najmłodsi goście Barbary i ich opiekunowie będą mieli okazję dołączyć do działań z rozmachem w ramach cyklu Tektura i papier – tym razem we własnym domu! O godz. 12:00 ruszają zapisy dla tych, którzy chcą otrzymać domowy pakiet pełen różności we wszystkich odcieniach jesieni. Katarzyna Bury, twórczyni warsztatów rodzinnych, tym razem przygotowała tekturowe pudełka, w których znajdzie się wszystko co niezbędne by nadal działać twórczo wycinając i wyklejając. To akurat, na szczęście, można robić zawsze i wszędzie!

Z kolei we wtorek 17 listopada o godz. 18:00, gościem barbarowej sceny będzie multiinstrumentalista, producent i organizator wrocławskiego międzynarodowego festiwalu Eklektik Session – Radek „Bond” Bednarz. Będzie to już drugie spotkanie online z Dogrywkami w tym semestrze, cyklem rozmów o muzyce. Artysta opowie o swoich muzycznych inspiracjach, marzeniach, a także o granicach, których jeszcze nie odważył się przekroczyć. Rozmowę poprowadzi Maciej Przestalski, dziennikarz Radia RAM i Radia Wrocław Kultura.

19 listopada o godz. 18:00, czwartkowe popołudnie z Akademią Miejską! Trzecie spotkanie w tym semestrze dedykowane będzie alternatywnym sposobom zamieszkiwania. Uczestnicy wirtualnego spotkania wraz z zaproszonymi gościniami spróbują odpowiedzieć na pytanie, czy naprawdę jesteśmy skazani jedynie na kupno i wynajem. Wykład poprowadzi Agata Twardoch, a w dyskusji udział weźmie Iwona Borowik. Na osoby, które wezmą udział w co najmniej dwóch spotkaniach Akademii Miejskiej czeka certyfikat. Wydarzenie będzie transmitowane na żywo na Facebooku Barbary i Strefy Kultury Wrocław.

Listopadowy program działań kulturalnych zamknie Lech Moliński, twórca Kinematografu Wrocławskiego, zapraszając na wyjątkowe spotkanie (online) z reżyserem i scenarzystą filmowym ­– Wiesławem Saniewskim. Twórca ma w swoim dorobku artystycznym znaczące tytuły, a jego dzieła niejednokrotnie wyróżniają się głębią psychologiczną („Nadzór”) i często też zawierają elementy polityczne („Deszczowy żołnierz”, czy najnowszy „Bezmiar sprawiedliwości”). Reżyser od urodzenia jest wrocławianinem i właśnie tu realizował większość swoich produkcji. W rozmowie Saniewski będzie wspominał kinowe doświadczenia, przyjaciół sztuki filmowej, wrocławskie plenery i współpracę z Wytwórnią Filmów Fabularnych. Zapis wywiadu będzie można obejrzeć, nieodpłatnie, na Facebooku Barbary i na Youtubie Strefy Kultury Wrocław. Premiera już we wtorek 24 listopada o 18:00!

Szczegóły wszystkich spotkań i relacje na żywo dostępne są na facebookowym profilu Barbary: facebook.com/barbarakultura.

HARMONOGRAM:

14.11, 17:00 | Kuchnia dla opornych: „Niebiański świat kluch i kluseczek“ | LIVE | warsztaty online z lepienia poprowadzi Dominika Józala

17.11, 18:00 | Dogrywki: Radek „Bond” Bednarz | LIVE | spotkanie wokół muzyki w sieci | Maciej Przestalski rozmawia z muzykiem

19.11, 18:00 | Akademia Miejska: „Jak mieszkać inaczej? Nie tylko kupno i wynajem” | LIVE | wykład: Agata Twardoch, gość: Iwona Borowik

21.11 | Tektura i papier: „Podskoki w kaloszach” | rodzinne warsztaty rodzinne | zapisy na pudełka domowych aktywności pełne tekturowych różności we wszystkich odcieniach jesieni ruszają 16.11 o godz. 12:00

24.11, 18:00 | Kinematograf Wrocławski: „Niepokorny moralista” | rozmowa z Wiesławem Saniewski | premiera 2. odcinka w sieci

Transmisje na Facebooku: TUTAJ
Więcej informacji o cyklach: TUTAJ

„Straszny dwór” podbił serca internautów – Opera Wrocławska zaprasza na kolejne spektakle online

Poprzedni artykuł

17. Jazztopad tylko przez internet – muzyka będzie na żywo

Następny artykuł

Zainteresuje Cię także:

Komentarze

Zostaw swój komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.