Rozpoczęła się trzecia edycja programu „Bądź bezpieczna. Mobilne KTG dla mieszkanek Wrocławia od 36. tygodnia ciąży”.
Program, realizowany przez dział ds. SmartCity Urzędu Miejskiego Wrocławia, umożliwia przyszłym mamom bezpłatne wypożyczenie bezprzewodowych urządzeń do telemedycznego badania KTG. Mobilne KTG to urządzenie, które umożliwia przyszłym mamom wykonywanie badań samodzielnie w domu, przy zachowaniu jakości klinicznej. Monitoruje zarówno czynność serca płodu, jak i czynność skurczową macicy, pozwalając na wczesne wykrycie stanów niedotlenienia dziecka oraz występowanie wad serca.
- Aby zgłosić się do programu, należy zadzwonić pod numer telefonu+48 22 308 03 00, czynny od poniedziałku do piątku w godz. 8:00-16:00.
- Po weryfikacji, uczestniczki otrzymują kod umożliwiający bezpłatne zamówienie urządzenia kurierem oraz korzystanie z usługi medycznej za pomocą aplikacji Carebits.
Mobilne KTG to doskonały przykład, jak nowoczesne technologie mogą wspierać zdrowie publiczne. Dzięki aplikacji Carebits i bezprzewodowym urządzeniom, przyszłe mamy mogą na bieżąco monitorować stan swojego dziecka, co przekłada się na większy spokój i bezpieczeństwo w ostatnich tygodniach ciąży – podkreśla innowacyjność projektu dyrektor ds. Smart City Robert Bednarski.
Podsumowanie poprzednich edycji programu pokazuje jego ogromną popularność i skuteczność. W pilotażowych projektach oraz dwóch pierwszych edycjach udział wzięło ponad 500 uczestniczek, które wykonały blisko trzynaście i pół tysiąca badań. Program „Bądź bezpieczna” jest dowodem na to, że Wrocław nieustannie dąży do bycia liderem w dziedzinie innowacyjnych rozwiązań medycznych i technologicznych, które służą poprawie jakości życia mieszkańców. Więcej informacji znajdziecie Państwo na stronie: https://www.wroclaw.pl/dla-mieszkanca/mobilne-ktg-dla-kobiet-w-ciazy-rusza-trzecia-edycja-programu
Program „Bądź bezpieczna” jest niezwykle ważnym elementem naszych działań na rzecz zdrowia i bezpieczeństwa mieszkanek Wrocławia. Innowacyjne podejście do opieki nad przyszłymi mamami pozwala na monitorowanie zdrowia płodu w domowych warunkach, co znacząco poprawia komfort i bezpieczeństwo kobiet w ciąży – podsumowuje prezydent Wrocławia Jacek Sutryk.