W niedzielę wszystkie autobusy i tramwaje wyjechały na swoje trasy z flagami Unii Europejskiej. Ponadto o 18.00 w niedzielę z wieży ratuszowej wybrzmiał hymn Unii Europejskiej – „Oda do Radości”. Stadion Wrocław zaświecił się na niebiesko. Na ulicach wielu Polskich miast odbyły się także liczne manifestacje euroentuzjastów.

Te działania to pokłosie wyroku Trybunału Konstytucyjnego, który po raz drugi w swoich dziejach potwierdził pierwszeństwo Konstytucji RP nad przepisami wynikającymi z umowy międzynarodowej, jaką jest Traktat Europejski.

Magistrat podkreśla, że Wrocław otrzymał z Unii Europejskiej ponad 2,6 mld złotych dofinansowania na około 500 projektów. Z ich wyliczeń wynika także, że gdyby zsumować całość środków europejskich, po które sięgnęły wrocławskie uczelnie, przedsiębiorcy, instytucje czy NGOsy możemy mówić o kwocie niemal 20 miliardów złotych tylko na terenie Wrocławia. — Unia Europejska to nie tylko wsparcie finansowe, to wspólnota: narodów, ludzi, wartości, praw. Projekt społeczny, gospodarczy i polityczny. Jesteśmy Polakami, ale jednocześnie jesteśmy Europejczykami. I tak jak Europa potrzebuje nas, tak też my potrzebujemy Europy – podkreśla prezydent Wrocławia.

Flagi UE na pojazdach miejskiego przewoźnika mają być sprzeciwem wobec wyroku Trybunały Konstytucyjnego, który potwierdził pierwszeństwo Konstytucji RP nad przepisami wynikającymi z umowy międzynarodowej, jaką jest Traktat Europejski.

Ogniwa perowskitowe firmy Saule Technologies osiągają imponującą wydajność 25,5% – powstają na Dolnym Śląsku

Poprzedni artykuł

Rząd chce utrzymać naukę stacjonarną. Czarnek ws. zdalnego nauczania

Następny artykuł

Możesz także polubić

Komentarze

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.