Do niebezpiecznego zdarzenia doszło dziś wczesnym rankiem we Wrocławiu. Na Nowym Dworze autobus miejski linii 319 potrącił rowerzystę. Wezwano służby medyczne.
Wypadek miał miejsce dokładnie o godzinie 5.50 w rejonie skrzyżowania ulic Strzegomskiej i Muchoborskiej (w kierunku ulicy Klecińskiej). Informację potwierdziło Wrocławskim Faktom biuro prasowe MPK Wrocław. Natychmiast wezwane zostało na miejsce służby ratunkowe. Poszkodowany rowerzysta przez cały czas zachowywał przytomność. Pogotowie zabrało go jednak do szpitala na dodatkowe badania.
Wypadek spowodował czasowe utrudnienia komunikacyjne w tej części Wrocławia. Centrala ruchu skierowała autobusy linii 119 oraz 319 na trasy objazdowe. Obecnie pojazdy kursują już bez zakłóceń.