Fot. olesnica998.pl

W miniony piątek, 15 października, ok. godziny 19.00 w Oleśnicy doszło do ataku nożownika. 37-latek zaatakował z nożem w ręku dwie osoby – kobietę i mężczyznę. Oboje odnieśli poważne obrażenia w postaci ran kłutych w brzuch. Niestety kobieta wczoraj zmarła w szpitalu. Drugi poszkodowany, mąż zmarłej – wciąż walczy o życie. Sprawca został aresztowany.

Do zdarzenia doszło w ubiegły piątek, 15 października, ok. godziny 19.00 w Oleśnicy. – Z nieoficjalnych informacji wiemy, że miał on mieć problemy psychiczne, w związku z którymi miał odbywać leczenie. Całość miała się rozegrać na chodniku biegnącym wzdłuż zabudowań przy ulicy Krzywoustego. Z zaparkowanego samochodu osobowego miał wysiąść mężczyzna z kobietą. Po chwili oboje mieli zostać zaatakowani przez, prawdopodobnie, 36-letniego mężczyznę, który obojgu zadał ciosy nożem. Rannym udzielono pierwszej pomocy a następnie przekazano pod opiekę przybyłych zespołów Ratownictwa Medycznego. Ratownicy zaopatrzyli poszkodowanych a następnie przetransportowali ich do szpitali celem dalszej diagnostyki i hospitalizacji – podaje lokalny portal ratowniczy olesnica998.pl.

Na miejscu przestępstwa wkrótce pojawili się funkcjonariusze policji, w tym również Grupa Dochodzeniowo-Śledcza. Przeprowadzono oględziny miejsca zdarzenia. Poszukiwano też porzuconego noża. Całość czynności nadzorowała Prokuratura. W akcji brali udział także oleśniccy strażacy.

Wczoraj pod Prokuraturą Okręgową odbyła się konferencja prasowa. Przekazano informację, że podejrzany nie był wcześniej karany, mówił że leczył się psychiatrycznie, ale nie jest to potwierdzone. 37-latek przyznał się do czynu, ale twierdzi, że jego zamiarem nie było pozbawienie życia małżeństwa. Sąd zadecydował o umieszczeniu mężczyzny w areszcie na okres 3 miesięcy.

Sprawca ma 37-lat, jego wszystkie dane są zgromadzone przez prokuratora. Na tę chwilę, nie potwierdzam żadnej jego choroby psychicznej. Będzie badany przez powołanych biegłych psychiatrów. W niedzielę, Sąd Rejonowy w Oleśnicy zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na wniosek Prokuratora Rejonowego w Oleśnicy, w związku z tym podejrzany usłyszał dwa zarzuty usiłowania zabójstwa. Mężczyzna przyznał się do popełnienia czynu, ale zaprzeczył, żeby jego zamiarem było pozbawienie życia pokrzywdzonych – mówi nam Małgorzata Dziewońska, rzeczniczka prasowa wrocławskiej prokuratury okręgowej.

45-letnia kobieta zmarła wczoraj nad ranem w szpitalu w Oleśnicy, jej mąż w stanie ciężkim wciąż walczy o życie.

Skandal we wrocławskich wyborach? Incydent na jednej ze stron rady osiedla!

Poprzedni artykuł

Szach-Mat(a)! Niesamowita promocja w McDonalds’!

Następny artykuł

Możesz także polubić

Komentarze

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.