Jacek-Sutryk-Aquapark-Brochów-Sara-Hass
fot. Sara Hass

Prace przy budowie Aquaparku na Brochowie wciąż postępują. Uroczyste otwarcie obiektu planowane jest przed wakacjami w 2022 roku. Obecnie zamknięto konstrukcję dachową i rozpoczęto prace wykończeniowe. Na ten moment harmonogram przewiduje też działania związane z budową basenów na świeżym powietrzu. Szacowany koszt tej inwestycji to ponad 35 mln zł netto.

Nowy Park Wodny – co czeka tam odwiedzających?

W latach 1936-2004 działał basen na Brochowie, jednak jego zły stan techniczny doprowadził do zamknięcia obiektu. Potem budynki zostały zdewastowane przez wandali. Po 17 latach przerwy mieszkańcy Brochowa doczekają się nowego Aquaparku. Inwestycja przy ul. Polnej 10 obejmie teren o powierzchni 18 tys. m kw., z czego niemal 13 tys. m kw. zajmie zieleń miejska.

-Oprócz całego kompleksu basenów również powstają tereny zielone. Wiele nowych nasadzeń drzew, wiele nowych krzewów. Powstaje tutaj obiekt sportowo-rekreacyjny, więc ta zieleń wpłynie na to, że rzeczywiście będzie to – dla dzieciaków i nie tylko – czas dobrego relaksu – komentuje prezydent – Jacek Sutryk.

Na parterze będą 4 baseny, szatnie, toalety, łazienki i punkt gastronomiczny. W części rekreacyjnej znajdziemy basen sportowy, basen z hydromasażem, basen do nauki pływania i basen zewnętrzny. Pierwsze piętro natomiast przewidziane jest jako część sportowo-wypoczynkowa – 2 sale fitness
(z czego jedna przeznaczona na zajęcia jogi) oraz sauny (2 sauny fińskie, sauna parowa, dwa pokoje masażu).

Innowacyjne rozwiązania

Inwestorzy podkreślają, że budynek, a także wielki parking będą w pełni dostosowane dla osób z niepełnosprawnościami. Dodatkowo, obiekt sportowo-rekreacyjny będzie niskoemisyjny, zasilany zieloną energią – czerpiąc ją z techniki solarnej. Aquapark na Brochowie postawił na ekologiczne rozwiązania. W podziemiach znajdzie się zbiornik na wodę deszczową, skąd woda trafi do zbiornika użytkowego. Zielona ściana, która znajdzie się w budynku będzie miała za zadanie oczyszczać powietrze wokół obiektu oraz w gorące dni chłodzić teren basenów.

Duże zainteresowanie mieszkańców

– Odnotowaliśmy dużą potrzebę tego typu obiektu. Przypomnijmy, że Aquapark przy ul. Borowskiej rocznie gości 2 mln mieszkańców Wrocławia i aglomeracji wrocławskiej, a także turystów. Średnio miesięcznie jest to prawie 200 tys. użytkowników. Od momentu ponownego otwarcia w związku z luzowaniem reguł pandemicznych, czyli od końca maja do dzisiaj, Aquapark na Borowskiej gościł ponad 300 tys. odwiedzających. To pokazuje skalę zainteresowania – zaznacza prezydent Wrocławia.

Zarządcą Aquaparku na Brochowie będzie Wrocławski Park Wodny, który aktualnie odpowiada za Aquapark na Borowskiej. Szacowany koszt tej inwestycji to ponad 35 mln zł netto.

Sara Hass
fot. Sara Hass

Liczba ludności Polski spadnie o 57%? Rozmawiamy z Minister Rodziny i Polityki Społecznej [WIDEO]

Poprzedni artykuł

12 milionów Polaków z profilem zaufanym – a Ty?

Następny artykuł

Możesz także polubić

Komentarze

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.