SamorządWideo/Galerie

Aquapark Brochów – inwestycja w toku i ma być gotowa za rok [VIDEO]

0

Basen w środku i na zewnątrz, saunaria i wiele innych atrakcji. To wszystko będzie cieszyć wrocławian w przyszłym roku. Na Brochowie powstaje aquapark.

Na temat tej inwestycji pisaliśmy już w naszym portalu. Na Brochowie budowany jest wodny kompleks sportowo-rekreacyjny. Na pierwszym poziomie znajdą się cztery baseny wraz z infrastrukturą – szatniami, łazienkami, toaletami i punktem gastronomicznym. W strefie rekreacyjnej będzie basen sportowy o wymiarach 25 x 14,5 m i głębokości od 1,3 – 1,8 m, basen do nauki pływania oraz basen z hydromasażem dla 12 osób, a także basen zewnętrzny z częścią brodzikową przeznaczoną dla najmłodszych. Wymiary tej niecki to 25 x 20 m, a jej głębokość wynosi od 0,3 do 1,35 m. Ta część nowego aquaparku czynna będzie sezonowo.

Na pierwszym piętrze budynku powstanie część sportowo–wypoczynkowa, czyli sale fitness oraz strefa saunarium. W strefie sportowej pojawią się dwie sale fitness. W jednej z nich będą prowadzone zajęcia fitness, w drugiej – jogi. Strefę saunariów tworzyć będą dwie sauny fińskie, sauna parowa, dwa pokoje masażu oraz pomieszczenie do wypoczynku. Przed Aquaparkiem czynny też będzie parking o powierzchni 600 mkw. z 5 miejscami dla osób z niepełnosprawnościami i 44 stojakami rowerowymi. Koszt budowy aquaparku to 35 mln zł.

Aquapark na Brochowie powstaje w bardzo szybkim tempie. Będzie znakomitym uzupełnieniem dla Aquaparku przy ulicy Borowskiej – zapewnia prezydent Wrocławia Jacek Sutryk. Optymizm włodarza podziela Dominik Kłosowski – radny Rady Miejskiej, który doskonale pamięta historię Brochowa i jest przekonany, że nowy obiekt sportów wodnych jest potrzebny miastu. Zobacz nasze video.

W przeszłości Brochów miał już swoje kąpielisko. Potem to miejsce zostało zamknięte z przyczyn technicznych. Teraz spragnieni wodnej rekreacji mieszkańcy tej części naszego miasta w przyszłość mogą patrzeć z optymizmem.

Dariusz Nowakowski

Niezwykły i jeden z największych na świecie – Most Rędziński infrastrukturalną wizytówką Wrocławia

Poprzedni artykuł

Płatności mobilne w Polsce po 4 latach: 30 banków i ponad 4 mln kart w użyciu

Następny artykuł

Zainteresuje Cię także:

Komentarze

Zostaw swój komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.