Zdjęcie ilustracyjne

Sprzeciw wobec łamania prawa. Sędziowie z Głogowa, Lubina, Legnicy, Wrocławia, Jawora i Złotoryi, podpisali apel do I Prezes Sądu Najwyższego oraz przedstawicieli władzy o wykonanie postanowienia oraz wyroku Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej. Apelują także o niezwłoczne wstrzymania działalności Izby Dyscyplinarnej Sądu Najwyższego.

Sędziowie, którzy podpisali się na liście, postulują o udział Izby Karnej Sądu Najwyższego w procesie dyscyplinarnym. Podkreślają, że sędziowie zawieszeni przez bezprawną Izbę Dyscyplinarną powinni być natychmiast przywróceni do orzekania.

– Nasz apel nie dotyczy tylko sędziów jako takich, oczywiście bezpośrednio tak, ale pośrednio chodzi o to, żeby zagwarantować obywatelom prawo do niezależnego i niezawisłego sądu. O to chodzi Trybunałowi Sprawiedliwości Unii Europejskiej, by respektować podstawowe wartości, na których zbudowana jest Unia – informuje Michał Lewoc, sędzia Sądu Rejonowego w Legnicy.

Jak podkreśla Michał Lewoc, decyzje wobec sędziów to pierwszy krok, za którym stoją kolejne, skierowane przeciwko społeczeństwu.

Sara Hass
fot. Zdjęcie ilustracyjne

Czym jest kluczowa dla inwestycji z Krajowego Planu Odbudowy „zasada DNSH” – to unijna norma ważna, ale i trudna dla samorządów [VIDEO]

Poprzedni artykuł

Życiodajna krew jest bardzo potrzebna w wakacje

Następny artykuł

Możesz także polubić

Komentarze

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.