Zdjęcie transmisji live XXXIX sesji Rady Miejskiej Wrocławia

Akcja Miasto zapytała o udostępnienie informacji publicznej, a więc oświadczenie majątkowe prezydenta Jacka Sutryka, które nie ujrzało jeszcze światła dziennego. Urząd Miasta odpowiedział po równych 14 dniach, że nie opublikuje oświadczenia przed jego analizą przez wojewodę. Sama analiza nie jest warunkiem do opublikowania oświadczenia.

Nie wiemy, czy decyzja o nieudostępnieniu oświadczenia majątkowego prezydenta Jacka Sutryka ma drugie dno, ale warto zaznaczyć, że znajdzie się w nim wynagrodzenie, które otrzymał on z rady nadzorczej Kolei Dolnośląskich. Przypomnijmy, że ostateczne decyzje dotyczące biletu kolejowego jeszcze nie zapadły, a głosowanie jest jeszcze przed nami.

— Zapytałem Urząd Miasta o oświadczenie majątkowe Jacka Sutryka, a na odpowiedź czekałem równe 14 dni, czyli maksymalny okres jaki nakazuje prawo. Magistrat odpowiedział, że nie opublikuje oświadczenia przed analizą od wojewody. — mówi nam w rozmowie telefonicznej Marcin Nieroda z Akcji Miasto.

Analiza została wysłana już tydzień temu!

O tę sprawę zapytaliśmy także biuro prasowe wojewody. Odpowiedź jest zaskakująca bo okazuje się, że analiza została wysłana już tydzień temu — Oświadczenie majątkowe Pana Jacka Sutryka – Prezydenta Wrocławia zostało przekazane do publikacji przesyłką pocztową w dniu 10 czerwca 2021 roku (data nadania w placówce pocztowej). — czytamy w odpowiedzi.

Piotr Krejner

Chwytające kosze na śmieci przy ścieżkach rowerowych! Będzie ich więcej we Wrocławiu? [VIDEO]

Poprzedni artykuł

#BliżejEURO (15): Italia jest bella! Koncert Włochów. Co w czwartek? [PLAN TRANSMISJI]

Następny artykuł

Możesz także polubić

Komentarze

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.