AI i lekarze na Politechnice Wrocławskiej – rektor ujawnia wszystko

Fot. Daniel Mofina.

W najnowszym materiale publikujemy rozmowę z prof. Arkadiuszem Wójsem, rektorem Politechniki Wrocławskiej, jednej z najsilniejszych polskich uczelni technicznych. Rektor opowiada o aktualnej sytuacji i strategicznych planach rozwoju uczelni, wskazując, jak sztuczna inteligencja zmienia zarówno prowadzone badania naukowe, jak i sposób kształcenia studentów. Wyjaśnia również decyzję o uruchomieniu kierunku lekarskiego i jej daleko idące skutki dla całej struktury oraz profilu politechniki.

W rozmowie nie brakuje kulis dynamicznego awansu uczelni w międzynarodowych rankingach oraz analizy, czy realne jest znalezienie się w światowej czołowej setce uczelni. Prof. Wójs otwarcie mówi o największych wyzwaniach, przed jakimi stoi obecnie uczelnia, oraz o ambitnych planach na najbliższe lata. Zapraszamy do obejrzenia pełnego wywiadu, w którym rektor Politechniki Wrocławskiej przedstawia wizję dalszego rozwoju jednej z kluczowych polskich uczelni technicznych.

Pokaż komentarze (0) Ukryj komentarze (0)
guest

0 Komentarze
Najstarsze
Najnowsze Najwięcej głosów
Opinie w linii
Zobacz wszystkie komentarze

Dołącz do newslettera!

Co słychać we Wrocławiu? Sprawdź pierwszy. Nie przegap tego, o czym mówi miasto

Zapisując się, akceptujesz nasz Regulamin oraz Politykę prywatności. Twoje dane będą przetwarzane wyłącznie w celu wysyłki newslettera.