Mały Jacuś przenosi się we śnie do egzotycznej, baśniowej krainy, zamieszkanej przez przyjazne zwierzęta.

Chłopczyk przeżywa tam kilka zabawnych przygód: wspina się na palmę, jeździ na zebrze, spotyka małpę, żyrafę i krokodyla. Tę prostą historię aktorzy i lalki opowiadają bez słów – językiem gestów, muzyki i światła, co sprawia, że fabuła jest całkowicie zrozumiała nawet dla dzieci, które jeszcze nie mówią. Na scenie nieustannie coś się dzieje: pojawiają się kolejni bohaterowie, a kolorowa scenografia wciąż się zmienia, dzięki czemu maluchy nie mają problemu ze skupieniem uwagi na akcji scenicznej. Spektakl zaskakuje małych widzów mnóstwem sprytnych teatralnych sztuczek: kolorowa piłeczka zamienia się w słonia, samochodzik – w hipopotama, a niebieska kurtyna raz staje się rozgwieżdżonym niebem, a raz dziecięcą kołdrą.

„Afrykańska przygoda” grana dotychczas z powodzeniem na scenach gdańskiego Teatru Miniatura i szczecińskiej Pleciugi, wpisuje się w nurt teatru dla najnajmłodszych – rozwijającego się w Europie już od trzech dekad, a w Polsce dopiero rozkwitającego. Spektakle dla najnajmłodszych, tworzone przy udziale psychologów i pedagogów dziecięcych, są idealnie dostosowane do możliwości percepcyjnych dzieci młodszych niż przedszkolne. Wspaniale rozwijają inteligencję emocjonalną, uwrażliwiają na sztukę i oswajają z teatralnymi środkami wyrazu.

Spektakl „Afrykańska przygoda” – sobota – 27 lutego 2021 – godz. 15:00 – Scena na Piętrze – Wrocławski Teatr Lalek – widzowie spektaklu siedzą na podłodze, na miękkich poduszkach – przed wejściem na widownię prosimy o zdjęcie obuwia

„Totemiczny znak figury ludzkiej” – próba odczytania?

Poprzedni artykuł

Poławiacze pereł – opera o miłości i poświęceniu

Następny artykuł

Zainteresuje Cię także:

Komentarze

Zostaw swój komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.