BiznesWideo/Galerie

Absolutnie innowacyjny projekt architektoniczny – Concordia Design perłą w pejzażu Wrocławia [VIDEO]

1

Concordia Design to nowe miejsce we Wrocławiu, gdzie znajdziemy czas na rozmowy i spotkania, wspólną kawę i oczywiście na przestrzeń do pracy. Otwarty wczoraj zabytkowy i nowoczesny zarazem budynek położony na Wyspie Słodowej dodaje prestiżu tej szczególnie urokliwej części naszego miasta. O tym ambitnym projekcie informowaliśmy w naszym portalu prawie rok temu.

Czteropiętrowa kamienica na Ostrowie Tumskim z XIX wieku jest jedynym zachowanym po II wojnie światowej budynek na wyspie, ale nie jest wpisany do rejestru zabytków. Ostateczna bryła całego budynku określona została przez zapisy miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego. Zarówno renowacja starego budynku, jak i projekt nowego odbywały się w ścisłej współpracy z konserwatorem zabytków i architektem miejskim. Pracom rozbiórkowym i wykopom pod fundamenty towarzyszyły roboty archeologiczne.

Obiekt jest nowoczesnym centrum kreatywności i biznesu. W założeniach inwestora ma się stać miejscem integrującym i aktywizującym lokalną społeczność oraz środowiska kreatywne Wrocławia. Planowane są działania konsultingowe i edukacyjne z zakresu nowych technologii, nowoczesnego marketingu w postaci wykładów, warsztatów i konferencji tematycznych.

Concordia Design powstała przy wsparciu artystów. Wykreowano w budynku przestrzeń do pracy dla około 400 osób. Strefa HUB poprowadzi tu autorski program wspierania rozwoju firm. Udostępni także swoje przestrzenie na rezydencje artystyczne. Lokalni twórcy będą mogli korzystać z biur i infrastruktury na preferencyjnych warunkach.

foto: wroclaw.pl

Inwestycja kosztowała 50 mln złotych, 16 mln to dotacja z Unii Europejskiej. Budujemy Wrocław jako miasto otwarte, nowoczesne, ale szanujemy i cenimy sobie historię i wielokulturowe tradycje. To miejsce bardzo szybko stanie się wizytówką miasta. Jesteśmy gotowi, aby całą przestrzeń Wyspy Słodowej przeobrażać. Ten projekt ma światowy potencjał – podkreślał w trakcie ceremonii otwarcia prezydent Wrocławia Jacek Sutryk. Concordia Design Wrocław to miejsce, które ma integrować ludzi. Ma być miejscem dla wszystkich – dla mieszkańców, turystów, rodzin czy biznesu. Działają już: coworking, biura dla firm, a także centrum konferencyjne. Otwieramy od jutra taras na dachu, część gastronomiczną. Chcemy wprowadzać więcej animacji na całą Wyspę – mówiła wczoraj Ewa Voelkel-Krokowicz, CEO Concordia Design.

Znajdziemy w zrewitalizowanej kamienicy powierzchnię otwartą pod wystawy, trzy piętra biurowe, sale konferencyjne, przestrzeń gastronomiczną, a także taras, z którego można obserwować panoramę miasta. Nie dość, że nowoczesny to jeszcze użyteczny budynek Concordia Design dla wielu może stać się miejscem pracy. Zobacz nasze video. Natomiast dla amatorów wieczornych czy nocnych wrażeń na Wyspie Słodowej stworzono klimat do miłej kolacji z pięknym pejzażem Wrocławia.

Dariusz Nowakowski

Wyborcy nie kierują się tylko impulsem chwili – stawiają znak „X” z przekonania

Poprzedni artykuł

Bądź EKO we Wrocławiu – zdobądź torbę z recyklingu

Następny artykuł

Zainteresuje Cię także:

1 Komentarze

  1. […] projekcja tego sezonu odbędzie się w niedawno udostępnionej – co relacjonowaliśmy w serwisie video naszego portalu – przestrzeni nowopowstałego centrum Concordia Design na Wyspie Słodowej. „Nasza mała […]

Zostaw swój komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.