Wrocławskie Fakty

WIDEO

WYWIAD

FELIETON

POLITYKA

KONTAKT

SZUKAJ

Brak wyników
Zobacz wszystkie wyniki
  • Aktualności
    • Wrocław
    • Dolny Śląsk
  • Polityka
  • Na sygnale
  • Wrocławskie Fakty TV
  • Sport
  • Kultura
  • Komunikacja i Rozkład Jazdy
  • Zdrowie
Wrocławskie Fakty
  • Aktualności
    • Wrocław
    • Dolny Śląsk
  • Polityka
  • Na sygnale
  • Wrocławskie Fakty TV
  • Sport
  • Kultura
  • Komunikacja i Rozkład Jazdy
  • Zdrowie
Wrocławskie Fakty
Home Komunikacja i Rozkład Jazdy

Spore zmiany w kursowaniu MPK Wrocław – rusza remont przy Moście Zwierzynieckim

KK przez KK
14 lipca 2022
w Komunikacja i Rozkład Jazdy, Wiadomości
0
Spore zmiany w kursowaniu MPK Wrocław – rusza remont przy Moście Zwierzynieckim

mat. pras.

W sobotę, 16 lipca, MPK rusza z wymianą rozjazdów przy moście Zwierzynieckim, jednym z najstarszych we Wrocławiu. Konserwację przeprawy prowadzi już ZDiUM. Będą zmiany w kursowaniu łącznie 20 linii tramwajowych i autobusowych. W kierunku do Biskupina trafią na czasowy objazd. Z kolei na trasie od Biskupina do centrum komunikacja miejska pojedzie bez zmian.

Od ważnych inwestycji w mieście nie ma wakacji. Letnie miesiące to jednocześnie optymalny moment do działań drogowych, bo wtedy utrudnienia dla pieszych, pasażerów oraz kierowców są możliwie najmniejsze. Planowane prace będą więc prowadzone dwutorowo – w systemowy sposób.

Z powodzeniem wrocławskie MPK kończy właśnie pięcioetapowe zadanie na placu Jana Pawła II i nie zwlekając podejmuje się modernizacji torowiska przy zjeździe z mostu Zwierzynieckiego w kierunku Biskupina. To niezwykle ważna inwestycja, która zdecydowanie poprawi wrocławianom komfort podróży komunikacją miejską. Prowadzona jest równocześnie z pracami, jakie aktualnie na moście wykonuje Zarząd Dróg i Utrzymania Miasta. Musimy się więc liczyć ze zmianami w organizacji ruchu – wyjaśnia Jacek Sutryk, prezydent Wrocławia.

Wspomniane prace konserwatorskie, które prowadzi ZDiUM na samej przeprawie, skutkują zamknięciem chodnika po stronie zoo. Tym samym piesi będą mogli poruszać się drugą stroną ulicy.

Z kolei MPK Wrocław startuje z wymianą rozjazdów przy skrzyżowaniu ulicy Mickiewicza, Wajdy z mostem Zwierzynieckim. Z tego względu na moście, na odcinku od Biskupina do ronda Reagana, dla kierowców oraz MPK obowiązywać będzie jeden kierunek ruchu.

Na samym moście Zwierzynieckim już toczą się prace konserwacyjne, realizowane przez ZDiUM. Chcemy więc jednocześnie przeprowadzić remont rozjazdów tramwajowych tak, by ograniczyć zmiany dla pasażerów jadących na Wielką Wyspę do niezbędnego minimum – wyjaśnia Krzysztof Balawejder, prezes MPK Wrocław.

Pasażerowie komunikacji miejskiej oraz kierowcy jadący we wspomnianym kierunku muszą liczyć się z objazdem – przez most Szczytnicki, aleję Różyckiego i ulicę Mickiewicza. Ruch w stronę centrum odbywać się będzie bez zmian przez most Zwierzyniecki. Ten etap prac potrwa około sześć tygodni.

Zarówno magistrat, jak i MPK Wrocław, prowadzą intensywną akcję informacyjną dotyczącą zmian w organizacji ruchu. Prezes MPK Wrocław Krzysztof Balawejder spotkał się także z przedstawicielami rad osiedli, które obejmą te zmiany. Ulotki dotyczące drogowych modyfikacji rozdaje w strategicznych punktach na wschodzie miasta – wrocławska Straż Miejska. Mundurowych zobaczymy na rondzie Reagana, przy moście Zwierzynieckim czy na wybrzeżu Wyspiańskiego. Wydział Inżynierii Miejskiej ustawił dodatkowe znaki drogowe wskazujące objazdy dla kierowców. A to nie wszystko.

Specjalne komunikaty o zmianach zobaczymy na ekranach w autobusach i tramwajach czy na tablicach informacji pasażerskiej, w samych pojazdach usłyszymy też głosowe zapowiedzi objazdów. Ze zmianami w organizacji ruchu zapoznamy się także na miejskiej stronie wroclaw.pl, we Wrocław TV, na stronie przewoźnika oraz w mediach społecznościowych.

ZMIANY W KURSOWANIU AUTOBUSÓW I TRAMWAJÓW

W związku z planowanym rozpoczęciem pierwszego etapu prac związanych z wymianą rozjazdów tramwajowych przy skrzyżowaniu ulicy Mickiewicza, Wajdy z mostem Zwierzynieckim (wprowadzenie tylko jednego kierunku ruchu na moście Zwierzynieckim od Biskupina do ronda Reagana), od 16 lipca 2022 roku (sobota) planowane jest wprowadzenie zmiany trasy linii tramwajowych 1, 2, 4, 10 i 16 oraz linii autobusowych C, D, 111, 115, 116, 121, 131, 145, 146, 149, 151, 253, 255 i 315. A także uruchomienie okresowej linii tramwajowej 71.

Zawieszone zostanie kursowanie tramwajów linii 1 i 16, a w ich miejsce zostanie uruchomiona okresowa linia tramwajowa nr 71, która będzie kursowała w obu kierunkach na trasie Poświętne – Dw. Nadodrze – Nowowiejska – pl. Grunwaldzki – pl. Wróblewskiego – Pułaskiego – Hubska – Tarnogaj (połączenie linii 1 na trasie Poświętne – pl. Grunwaldzki i linii 16 na trasie pl. Grunwaldzki – Tarnogaj).

Tramwaje linii 2, 4 i 10 jadące w kierunku Biskupina, pojadą objazdem od placu Grunwaldzkiego przez most Szczytnicki, aleję Różyckiego, Paderewskiego i ulicę Mickiewicza. W kierunku przeciwnym, tramwaje linii 2, 4 i 10 pojadą bez zmian przez most Zwierzyniecki i ulicę Skłodowskiej-Curie.

Autobusy linii 145, 146 i kursy nocne linii 253 i 255 jadące w kierunku Sępolna lub Bartoszowic, pojadą objazdem od placu Grunwaldzkiego przez most Szczytnicki, aleję Różyckiego, Paderewskiego i ulicę Mickiewicza. W kierunku przeciwnym, autobusy linii  145, 146, 253 i 255 pojadą bez zmian przez most Zwierzyniecki i ulicę Skłodowskiej-Curie.

Autobusy linii 115 i 315 jadące w kierunku Wojnowa lub Swojczyc, pojadą objazdem od placu Grunwaldzkiego przez most Szczytnicki, aleję Różyckiego, Paderewskiego do ulicy Mickiewicza. W kierunku przeciwnym, autobusy linii  115 i 315 pojadą bez zmian przez most Zwierzyniecki i ulicę Skłodowskiej-Curie.

Z uwagi na wykorzystaną przepustowość peronu 2 wyspy centralnej na Rondzie Reagana, autobusy linii D, 111, 121, 131, 151 jadące w kierunku Psiego Pola oraz autobusy linii 115, 145, 146 i 315 jadące w kierunku Swojczyc, Sępolna lub Bartoszowic, będą omijały wyspę centralną i zatrzymywały się na przystanku autobusowym przy budynku „Grunwaldzki Center„.

Kursy linii C i 149 dojeżdżające do placu Grunwaldzkiego będą omijały wyspę centralną Ronda Reagana i zatrzymają się na przystanku autobusowym przy budynku „Grunwaldzki Center„.

Dodatkowo, przystanek „Bujwida” w kierunku Psiego Pola dla autobusów linii 111, 121, 131 i 151 zostanie przeniesiony na jezdnię za skrzyżowanie placu Grunwaldzkiego z ulicą Bujwida, a przystanek „Kochanowskiego” w kierunku Psiego Pola lub Kromera dla autobusów linii D, 111, 116, 121, 131, 151, 911 i 921 zostanie przeniesiony na jezdnię za skrzyżowanie alei Kochanowskiego z aleją Różyckiego.

BILETY JEDNORAZOWE I OKRESOWE

Pasażerowie, którzy skasowali bilet jednorazowy w tramwaju linii 71 będą mogli kontynuować podróż tramwajami linii 2, 4 i 10 na odcinku pl. Grunwaldzki – Biskupin. Skasowany bilet będzie zachowywał ważność nie dłużej niż przez 90 minut.

Pasażerowie, którzy skasowali bilet jednorazowy w tramwaju linii 2, 4 lub 10 pomiędzy Biskupinem a placem Grunwaldzkim będą mogli kontynuować podróż tramwajami linii 71. Skasowany bilet będzie zachowywał ważność nie dłużej niż przez 90 minut.

Pasażerowie posiadający bilet okresowy na linię 1 będą mogli dodatkowo podróżować bez żadnych dopłat:
– tramwajami linii 2, 4 i 10 na odcinku pl. Grunwaldzki – Biskupin – pl. Grunwaldzki;
– autobusami linii 145 i 146 na odcinku pl. Grunwaldzki – Tramwajowa – pl. Grunwaldzki.

Pasażerowie posiadający bilet okresowy na linię 16 będą mogli dodatkowo podróżować bez żadnych dopłat:
– tramwajami linii 2, 4 i 10 na odcinku pl. Grunwaldzki – zoo – pl. Grunwaldzki;
– autobusami linii 145 i 146 na odcinku pl. Grunwaldzki – Hala Stulecia – pl. Grunwaldzki.

Celem przypomnienia, pasażerowie posiadający bilet na daną linię okresową mogą podróżować:
– wszystkimi liniami po trasie linii wskazanej na bilecie przed remontem;
– wszystkimi liniami po trasie linii wskazanej na bilecie która kursuje objazdem podczas remontu.

Prace potrwają około 6 tygodni.

UdostępnijUdostępnijUdostępnij
Poprzedni wpis

Phubbing w związkach – problemem nie smartfon, ale to, jak jest postrzegany

Następny wpis

Wzmocnienie prosto z Krakowa. Natalia Sitarz nową piłkarką Śląska Wrocław!

Następny wpis
Wzmocnienie prosto z Krakowa. Natalia Sitarz nową piłkarką Śląska Wrocław!

Wzmocnienie prosto z Krakowa. Natalia Sitarz nową piłkarką Śląska Wrocław!

Dodaj komentarz Anuluj pisanie odpowiedzi

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz jeszcze

  • Najnowsze
  • Komentowane
  • Popularne
Modernizacja drogi wojewódzkiej nr

Modernizacja drogi wojewódzkiej nr 324 [Góra – Niechlów]

7 maja 2025
Tego jeszcze nie grali. Polsko-ukraińska awantura o zupę we Wrocławiu. [FELIETON]

Tego jeszcze nie grali. Polsko-ukraińska awantura o zupę we Wrocławiu. [FELIETON]

17 maja 2022
Przed nami Rowerowa Majówka

Przed nami Rowerowa Majówka

8 maja 2025
Wrocław w San Francisco

Wrocław w San Francisco – porozumienie o współpracy ze Smart Cities Council

9 maja 2025
Osiedle Orawska Vita

Osiedle Orawska Vita na wrocławskim Ołtaszynie – III etap w przedsprzedaży

1
Nie trzeba wiele

Nie trzeba wiele, by pomóc – majowa akcja krwiodawstwa, a przy okazji dobre zakupy

1
Przed nami Rowerowa Majówka

Przed nami Rowerowa Majówka

1
Qualia 21 Biennale

„Qualia” – 21. Biennale Sztuki Mediów WRO 2025

12 maja 2025
Targi Dobry Design na lato

Targi Dobry Design na lato – najciekawsze polskie marki ponownie we Wrocławiu

12 maja 2025
Wrocławska Wygrana Rodzina

Wrocławska Wygrana Rodzina – nowy program samorządu miejskiego

12 maja 2025
Przejście przez Śluzę Opatowicką

Przejście przez Śluzę Opatowicką to bezpieczne połączenie pieszo-rowerowe

12 maja 2025

Reklama

timcatering katering

Ostatnie aktualności

Qualia 21 Biennale
Kultura

„Qualia” – 21. Biennale Sztuki Mediów WRO 2025

12 maja 2025
Targi Dobry Design na lato
Biznes

Targi Dobry Design na lato – najciekawsze polskie marki ponownie we Wrocławiu

12 maja 2025
Wrocławska Wygrana Rodzina
Na sygnale

Wrocławska Wygrana Rodzina – nowy program samorządu miejskiego

12 maja 2025
Przejście przez Śluzę Opatowicką
Wiadomości

Przejście przez Śluzę Opatowicką to bezpieczne połączenie pieszo-rowerowe

12 maja 2025
Wspólne projekty rozwojowe i innowacyjne
Dolny Śląsk

Wspólne projekty rozwojowe i innowacyjne – porozumienie Dolnego Śląska i Dolnej Saksonii

12 maja 2025
Krakowski weekend na Wrocławskich
Komunikacja i Rozkład Jazdy

Krakowski weekend na Wrocławskich Liniach Turystycznych [10 – 11 maja 2025]

9 maja 2025

WrocławskieFakty.pl - wiarygodne informacje z Wrocławia i regionu. Sprawdzone fakty i opinie.

Social Media

Polityka prywatności
Kontakt

Kategorie

  • Biznes
  • Blisko Wrocławia
  • Długołęka
  • Dolny Śląsk
  • Dzieje się
  • Edukacja
  • Felieton
  • Handel
  • Inne
  • Komunikacja i Rozkład Jazdy
  • Kultura
  • Na sygnale
  • Oświadczenie
  • Polityka
  • Rozkład Jazdy
  • Sport
  • Syców
  • Ważne
  • Wiadomości
  • Wideo/Galerie
  • Wrocław
  • Wywiad
  • Zdrowie

Ostatnie aktualności

Qualia 21 Biennale

„Qualia” – 21. Biennale Sztuki Mediów WRO 2025

12 maja 2025
Targi Dobry Design na lato

Targi Dobry Design na lato – najciekawsze polskie marki ponownie we Wrocławiu

12 maja 2025
Brak wyników
Zobacz wszystkie wyniki
  • Aktualności
    • Wrocław
    • Dolny Śląsk
  • Polityka
  • Na sygnale
  • Wrocławskie Fakty TV
  • Sport
  • Kultura
  • Komunikacja i Rozkład Jazdy
  • Zdrowie

© 2022 WroclawskieFakty.pl

Drogi użytkowniku
Po zapoznaniu się z niniejszą informacją, poprzez kliknięcie na „Przejdź do serwisu” lub zamknięcie tego okna zgadzasz się na to, aby Twoje dane osobowe były przetwarzane
w taki sposób jaki został omówiony w regulaminie oraz niniejszej polityce (https://wroclawskiefakty.pl/polityka-prywatnosci)

PRZEJDŹ DO SERWISU
Privacy & Cookies Policy

Privacy Overview

This website uses cookies to improve your experience while you navigate through the website. Out of these cookies, the cookies that are categorized as necessary are stored on your browser as they are as essential for the working of basic functionalities of the website. We also use third-party cookies that help us analyze and understand how you use this website. These cookies will be stored in your browser only with your consent. You also have the option to opt-out of these cookies. But opting out of some of these cookies may have an effect on your browsing experience.
Necessary
Always Enabled
Necessary cookies are absolutely essential for the website to function properly. This category only includes cookies that ensures basic functionalities and security features of the website. These cookies do not store any personal information.
SAVE & ACCEPT