fot. Policja

Szeregi dolnośląskiej Policji zasilili nowo przyjęci funkcjonariusze. Stan osobowy garnizonu powiększył się o 94 policjantów, w tym 31 kobiet. W trakcie całego ubiegłego roku na Dolnym Śląsku swoje życie z niebieskim mundurem postanowiło związać blisko 800 osób. 

Garnizon dolnośląski przyjął w swoje szeregi kolejnych funkcjonariuszy. Słowa roty ślubowania w jednostkach terenowych wypowiedziało 94 policjantów, w tym 31 kobiet. W stolicy Dolnego Śląska ceremonia odbyła się w siedzibie Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu, a akty ślubowania nowo przyjętym policjantom wręczył Komendant Wojewódzki Policji we Wrocławiu nadinsp. Dariusz Wesołowski.

Praca dająca wiele satysfakcji, stabilne zatrudnienie, a także oferująca możliwość rozwijania się – to tylko kilka aspektów charakteryzujących służbę w Policji. Do tego uposażenie, które na starcie kariery w naszej formacji wynosi niemal 4 tysiące zł „na rękę”. Służba w naszych szeregach daje niepowtarzalną szansę zawodowego rozwoju. Bogata oferta szkoleń resortowych stwarza możliwość poszerzania horyzontów, zdobycia nowych umiejętności oraz pogłębiania wiedzy i doświadczenia w różnych dziedzinach. Jednak przede wszystkim służba w Policji to działanie na rzecz bezpieczeństwa innych, pomoc bezbronnym i pokrzywdzonym, które stanowi źródło ogromnej satysfakcji – mówi mł. asp. Przemysław Ratajczyk.

O walorach służby w niebieskim mundurze już wkrótce będą mogli się przekonać nowo przyjęci policjanci, którzy między innymi 10 stycznia bieżącego roku w obecności Komendanta Wojewódzkiego Policji we Wrocławiu nadinsp. Dariusza Wesołowskiego wypowiedzieli słowa roty, składając uroczyste ślubowanie.

Nowo przyjęci policjanci, po zakończeniu szkolenia podstawowego, zasilą szeregi komend miejskich i powiatowych województwa dolnośląskiego.

Najbliższe terminy przyjęć do służby:
  • 7 marca 2022 r.
  • 14 czerwca 2022 r
  • 2 sierpnia 2022 r.
  • 19 września 2022 r.
  • 29 grudnia 2022 r.

Dolnośląska Policja rekrutuje cały czas i zaprasza w swoje szeregi. Chcesz zostać policjantem? Zapoznaj się z informacją znajdującą się w zakładce Służba w Policji i zostań jednym z nas!

Odśnieżanie chodnika nie zawsze dobre dla sercowców

Poprzedni artykuł

Ekspresja i emocje ukryte w rzeźbach. Wyjątkowa wystawa w Sky Tower

Następny artykuł

Możesz także polubić

Komentarze

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.