W tym roku obchodzimy 75-lecie polskiego powojennego Wrocławia. I choć świętowanie tego jubileuszu zostało zaburzone z powodu panującej pandemii, przygotowaliśmy dla Państwa coś wyjątkowego: niezwykłe widowisko pt. „75, czyli powojenna historia Wrocławia”.

Przedstawienie powstało z okazji 75. rocznicy zakończenia II wojny światowej i przyłączenia Ziem Zachodnich do Polski. Jest to podróż w czasie pokazująca historię naszego miasta od ruin, pozostałych po wojnie, aż po dzisiejsze piękne i prężnie rozwijające się europejskie miasto. Spektakl to także hołd oddany wszystkim tym, którzy przez 75 lat przyczynili się odbudowy i ukształtowania obecnego Wrocławia.

Reżyserem przedstawienia jest Kamil Przyboś, twórca słynnego już „Prometeusza”, granego od kilku lat na scenie Impartu, który mówi, że będą akrobacje, taniec, piosenka, na scenie blisko 200 osób. To plastyczne widowisko, bogate muzycznie i wizualnie. Każda dekada jest pokazana innym językiem, formą i środkami wyrazu. Wykonawcy, światło, dobór utworów – to wszytko rysuje przestrzeń i ducha czasu. Jak zapowiada Magdalena Zawartko z Młodzieżowej Akademii Musicalowej: Będzie różnorodnie, kolorowo, dużo wzruszeń i radości. Niestety nie możemy spotkać się na żywo z publicznością, takie mamy czasy i o tym też opowiemy. Nasza historia jest barwna i pokazuje, jak potrafimy się zmobilizować.

Widowisko 75, czyli powojenna historia Wrocławia” – akrobatyczno-taneczno-wokalny spektakl, który, pomimo tego, że ze względów bezpieczeństwa będziemy mogli obejrzeć wyłącznie online, z pewnością pozostawi po sobie niezapomniane wrażenie – transmisja online – niedziela – 4 października 2020 – godz. 19:00 – na profilu Facebooku Wroclaw Wroclowe oraz na stronie www.wroclaw.pl/75.

 

Jazz nad Odrą 2020 – konkurs na indywidualność jazzową

Poprzedni artykuł

Kogo obchodzi teatr – nawet w tych trudnych czasach, nie jest pozostawiony sobie sam

Następny artykuł

Zainteresuje Cię także:

Komentarze

Zostaw swój komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.