Sprawę kradzieży środków z konta bankowego zgłosił młody mężczyzna z Wrocławia. Zagubił kartę kredytową prawdopodobnie podczas zakupów w jednym ze sklepów. Od tego momentu ktoś dokonał nią 69 transakcji bezgotówkowych. Wszystkie do kwoty 50 zł, czyli bez użycia kodu PIN.

Sprawa trafiła do kryminalnych z komisariatu przy ul. Ślężnej. Policjanci sprawdzili wszystkie miejsca, w których dokonywane były płatności, a także dokładną ich datę i godzinę. Były to różne sklepy oraz stacje benzynowe na terenie Wrocławia. Z wielu szczątkowych informacji mundurowym wyłonił się już czytelniejszy obraz sytuacji. Na tym etapie kryminalni mieli już wytypowanego sprawcę i kwestią czasu było tylko jego namierzenie.

Policjanci wpadli na jego trop, gdy przemieszczał się samochodem. Okazał się nim być 43-letni mieszkaniec Wrocławia. Jakby tego było mało, za kierownicą samochodu siedział 22-latek, który posiadał aktywny zakaz prowadzenia pojazdów. Dwaj mężczyźni trafili więc prosto na Komisariat Policji Wrocław Krzyki. Kierujący będzie musiał odpowiedzieć za przestępstwo, polegające na niestosowaniu się do orzeczonych przez sąd środków karnych, za co grozić mu może kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

43-latek z Wrocławia twierdził, że korzystał z karty, ponieważ ją znalazł. Policjanci uświadomili mu już, że razem z każdą płatnością popełniał jedno przestępstwo. Policjanci również ze szczerością poinformowali go o treści 69 zarzutów popełnienia przestępstwa, czyli dokładnie tyle, ile było dokonanych przez niego transakcji. Teraz o dalszym losie mężczyzny decyduje sąd, grozić mu może kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Poprzez: KMP Wrocław

Czekanie na tramwaj we Wrocławiu – dobre wiadomości na horyzoncie [VIDEO]

Poprzedni artykuł

Studio FAKTY – Kamil Bortniczuk: „Wybory powinny odbyć się w zeszłą niedzielę”

Następny artykuł

Zainteresuje Cię także:

Komentarze

Zostaw swój komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.