6:30 – plac Strzegomski. 9:00 – plac Strzegomski. 12:00 – ul. Legnicka. Za każdym razem tramwaje marki Skoda ulegają wykolejeniu.

Dochodzi do zablokowania torowisk, korkowania jezdni, a przede wszystkim pasażerowie nie docierają na czas do szkół, miejsc pracy, przychodni zdrowia lub wszędzie tam, gdzie chcieli dojechać. Zatory są wielogodzinne, a straty ponoszone przez wrocławian, którzy liczyli na sprawność komunikacji miejskiej są pewnie trudne do oszacowania.

Gdy ok. godz. 9 doszło do drugiego wykolejenia w tym samym miejscu, MPK twierdziło, że do awarii z 6:30 doszło bez winy motorniczego. Wiadomo natomiast, że oba zdarzenia, tak jak i trzecie z ok. godz. 12:00 wystąpiły, gdy po trakcji poruszały się tramwaje marki Skoda.

Przypomnijmy, że już przed tegorocznymi wakacjami Ratusz zapowiadał sukcesywną wymianę kolejnych fragmentów zdekapitalizowanej i wyeksploatowanej sieci szynowej we Wrocławiu. Według szacunków urzędników 11% torowisk wymaga pilnej wymiany. Do roku 2023 – według zapowiedzi prezydenta Jacka Sutryka – na ten cel miasto wyda ok. 50 mln zł. Także przed wakacjami prezydent miasta zdecydował o przekazaniu zarządzania torowiskami spółce MPK. Wcześniej zajmował się tym Zarząd Dróg i Utrzymania Miasta.

W chwili, gdy publikujemy ten komunikat, w serwisie internetowym wrocławskiego MPK nie ma najmniejszej informacji o okolicznościach i przyczynach wszystkich trzech dzisiejszych incydentów.

Na profilu społecznościowym MPK jest natomiast przypięta fraza brzmiąca następująco: Łączy nas miłość do komunikacji miejskiej, która cały czas się zmienia, a my zmieniamy się wraz z nią, bo #JedziemyzDuchemCzasu. Co o tym sądzą wrocławianie?  Prosimy o Państwa komentarze.

Foto: MPK Wrocław – Facebook
Mem: Czy wrocławskie MPK już dziś jebło – Facebook

Bezpartyjni i Samorządowcy napisali list do Prawa i Sprawiedliwości

Poprzedni artykuł

Żłobki, kluby malucha i nianie – kolejny konkurs dla Dolnego Śląska rozstrzygnięty

Następny artykuł

Zainteresuje Cię także:

2 Komentarze

  1. […] żartów ze strony internautów, którzy nie kryją swojej frustracji, gdy spółka informuje o kolejnych wykolejeniach tramwajów. W samym roku 2019 jest ich już ponad 100. W dodatku coraz częściej brakuje prądu w trakcjach, […]

  2. […] już elektryzowana kolejnymi sygnałami o perturbacjach komunikacyjnych w stolicy Dolnego Śląska, jak to miało miejsce jeszcze rok temu. Oby tak […]

Zostaw swój komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.