Prawie 4 tysiące wniosków złożonych zostało w województwie dolnośląskim w ramach Tarczy Finansowej PFR 2.0. Łączna kwota udzielonych subwencji wynosi obecnie ponad 420 milionów złotych, z czego ponad 145 mln przekazano 744 beneficjentom z Wrocławia.

Tarcza Finansowa PFR 2.0 uruchomiona została 15 stycznia. Od tego dnia aż do końca lutego najbardziej poszkodowani przedsiębiorcy mogą złożyć wniosek o subwencje za pomocą systemów bankowości elektronicznej. Zgodnie z założeniami, program skierowany jest do kilkudziesięciu tysięcy firm, a szacowane wsparcie w ramach Tarczy 2.0 to 13 mld zł.

Podczas konferencji prasowej, zorganizowanej wczoraj w Dolnośląskim Urzędzie Wojewódzkim we Wrocławiu wiceminister rozwoju, pracy i technologii Olga Semeniuk zaznaczyła, że polskie firmy, które z powodu pandemii musiały ograniczyć lub zawiesić swoją działalność, mogą liczyć na wsparcie rządu, a celem przekazywanych środków finansowych jest wyrównanie dysproporcji i osiągniecie równowagi pomiędzy płynnością finansową firm a liczbą osób w nich zatrudnionych.

Wojewoda dolnośląski Jarosław Obremski podkreślił, że wprowadzone przez Rząd Tarcze Finansowe to projekty wielowątkowe, będące szansą na ustabilizowanie się polskiej gospodarki, a także impuls dla jej rozwoju inwestycyjnego. Dostępne rozwiązania nie tylko rekompensują koszty, ale są również zastrzykiem finansowym dla najbardziej dotkniętych negatywnymi skutkami pandemii. Są to rozwiązania, dzięki którym zarówno Polska, jak i Dolny Śląsk mogą w szybkim tempie pokonać negatywne następstwa pandemii koronawirusa SARS-CoV-2.

Wiceprezes Zakładu Ubezpieczeń Społecznych Włodzimierz Owczarczyk zaznaczył, że ZUS wypłacił 30 mld zł wsparcia dla przedsiębiorców w skali całego kraju, a na Dolny Śląsk trafiło ponad 1,4 mld zł. Działania prowadzone przez ZUS nie ograniczają się jedynie do wypłat środków pomocowych, ale również do podejmowania współpracy z przedsiębiorcami, dzięki której usprawniony został proces wypłat, a także wprowadzono możliwość elektronicznego przyjmowania wniosków.

Przebieg konferencji prasowej minister Olgi Semeniuk udostępnialiśmy na żywo w serwisie społecznościowym naszego portalu – zobacz TUTAJ.

Foto: duw.pl

Piłkarze „Parasola” Wrocław piszą piękną historię – zwyciężyli w turnieju o Puchar Prezesa PZPN kategorii U-11!

Poprzedni artykuł

Ponad miliard logowań w 2020 roku do aplikacji IKO PKO Banku Polskiego

Następny artykuł

Zainteresuje Cię także:

Komentarze

Zostaw swój komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.