Dramatyczne zdarzenie na drodze między Oleśnicą a Smardzowem. Samochód osobowy zderzył się czołowo z autokarem jadącym do Pragi. Kierująca autem 33-letnia kobieta walczy o życie, kilka innych osób trafiło do szpitala.
W tym artykule przeczytasz:
- Jaka była przyczyna wypadku pod Oleśnicą.
- Ile osób zostało rannych w zderzeniu autobusu z samochodem osobowym.
- Czy droga między Oleśnicą a Smardzowem jest już przejezdna.
Co się stało?
Do groźnego wypadku doszło dzisiaj około godziny 12 na drodze wojewódzkiej nr 340 pomiędzy Oleśnicą a Smardzowem. Samochód osobowy zderzył się czołowo z autokarem przewożącym pasażerów do Pragi. W autobusie podróżowały 24 osoby plus kierowca i pilot – łącznie 26 osób. W samochodzie osobowym znajdowały się dwie osoby.

Ciężko ranna 33-latka i kilka osób w szpitalu
W wyniku zderzenia siedem osób odniosło obrażenia. Najciężej ranna została 33-letnia kierująca samochodem osobowym – kobieta w stanie bardzo ciężkim, z zagrożeniem życia, została przetransportowana śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do szpitala. Cztery osoby z autokaru również trafiły na hospitalizację.
– Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierująca pojazdem osobowym nieprawidłowo zmieniała pas ruchu, co doprowadziło do czołowego zderzenia – poinformowała Bernadeta Pytel, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Oleśnicy.
Droga zablokowana na kilka godzin
Miejsce wypadku zostało całkowicie zablokowane w obu kierunkach. Na miejscu pracowały trzy zastępy straży pożarnej, sześć zespołów ratownictwa medycznego oraz policja. Strażacy rozstawili ogrzewany namiot pneumatyczny, w którym wszyscy uczestnicy zdarzenia mogli się ogrzać i bezpiecznie oczekiwać na dalsze czynności służb ratowniczych.
Obecni byli także Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Oleśnicy oraz dowódcy Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej.

Trwa ustalanie szczegółów zdarzenia
Policjanci pod nadzorem prokuratury prowadzą czynności mające na celu dokładne wyjaśnienie okoliczności wypadku i wskazanie winnego. Droga wojewódzka numer 340 była nieprzejezdna przez kilka godzin – wprowadzono objazdy. Na chwilę obecną nie ma jeszcze informacji o pełnym wznowieniu ruchu.

