Jadący osobowym volkswagenem mężczyzna, miał znaczne problemy z oddychaniem i trzymał się rękoma za klatkę piersiową. Policjanci udzielili mu pierwszej pomocy przedmedycznej, a następnie przekazali w ręce zespołu z karetki pogotowia ratunkowego. Bezpieczny trafił do jednego z miejscowych szpitali.

Jadąc jedną z ulic osiedla Gaj, mundurowi zauważyli kierowcę osobowego Volkswagena, który nerwowo chwytał się za klatkę piersiową i sprawiał wrażenie osoby mającej problemy z oddychaniem.

Zaniepokojeni takim zachowaniem mężczyzny, natychmiast polecili mu, aby zjechał na pobliski parking. Kiedy pojazd został bezpiecznie zatrzymany, od razu podeszli do 31-latka. Skarżył się na silny ból w okolicy serca, więc trzeba było działać szybko.

— Policjanci, widząc bezpośrednio pogarszający się stan zdrowia kierowcy, objęli mężczyznę opieką i udzielili mu pierwszej pomocy przedmedycznej. Niezwłocznie wezwali też na miejsce zespół ratownictwa medycznego, monitorując jednocześnie jego funkcje życiowe, do czasu ich przyjazdu. — relacjonuje sierżant Aleksandra Rodecka

Dzięki czujności policjantów oraz sprawnie przeprowadzonym działaniom mężczyzna w samą porę trafił do jednego z wrocławskich szpitali. Reakcja mundurowych być może też zapobiegła ewentualnemu zdarzeniu drogowemu, do którego mogło dojść, pozwalając mu kontynuować dalszą podróż.

Piotr Krejner
fot. KMP Wrocław

Stan zdrowia Polaków po pandemii budzi wiele obaw – problemy mogą dotykać milionów ludzi

Poprzedni artykuł

6 mln sztuk papierosów w ciężarówce z warzywami. Kierowca tłumaczył, że przewozi ziemniaki [ZDJĘCIA]

Następny artykuł

Możesz także polubić

Komentarze

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.