10 czerwca w Dolnośląskim Centrum Filmowym startują pierwsze pokazy w ramach Long Story Short Film Festival, o którym informowaliśmy na naszych łamach. O nagrody powalczą 52 filmy krótkometrażowe: 22 fabuły, 16 dokumentów oraz 14 animacji. Festiwal odbywać się będzie w sposób hybrydowy – najpierw w kinie, a potem online.

Ubiegłoroczna pierwsza edycja Long Story Short Festival cieszyła się dużym zainteresowaniem. Był to pierwszy dolnośląski festiwal zorganizowany całkowicie online i jeden z pierwszych w Polsce festiwali odbywających się w sieci. Pokazy festiwalowe obejrzano ponad 22 tysiące razy, a widzowie meldowali się z całego kraju – mówi Jarosław Perduta, dyrektor DCF.

Festiwal odbywa się pod patronatem Marszałka Województwa Dolnośląskiego Cezarego Przybylskiego, który jest także głównym mecenasem wydarzenia. Środki na organizację Long Story Short Film Festival w zdecydowanej większości pochodzą z budżetu Samorządu Województwa Dolnośląskiego.

Jak zapowiadają organizatorzy, tegoroczna edycja festiwalu to dwie główne sekcje: „Konkurs” i „Panorama”, ale także pokazy specjalne.

W sekcji konkursowej widzowie obejrzą 52 filmy wyselekcjonowane z blisko 260 nadesłanych zgłoszeń.

Wejściówki na wszystkie pokazy w ramach II Long Story Short Film Festival są bezpłatne. Na każdy dzień festiwalowy wejściówki można odbierać dzień wcześniej w kasach Dolnośląskiego Centrum Filmowego przy ul. Piłsudskiego 64a we Wrocławiu. Nie ma możliwości rezerwowania wejściówek. – czytamy w komunikacie na stronie internetowej DCF.

Od 14 do 19 czerwca festiwal przeniesie się na www.shortfestival.pl. Pokazy on-line również będą bezpłatne.

Filip Macuda, materiały prasowe

Na Stadionie Wrocław wymieniają 9 tys. metrów kwadratowych murawy

Poprzedni artykuł

Mieszkania dla Dolnośląskich Terytorialsów na Koszarowej we Wrocławiu

Następny artykuł

Możesz także polubić

Komentarze

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.