Align Technology wybuduje nowy zakład produkcyjny, w którym docelowo znajdzie zatrudnienie 2500 pracowników. Koszty inwestycji wspartej przez Wałbrzyską Strefę Specjalną Strefę Ekonomiczną „Invest-Park” przekroczą pół miliarda złotych.
Firma Align Technology jest największym na świecie producentem wykorzystującym technologię druku 3D. Każdego dnia w zakładach koncernu powstaje aż 700 000 unikalnych części spersonalizowanych nakładek ortodontycznych.
Dzięki staraniom całego zespołu udało się pozyskać największego inwestora ostatniej dekady pod względem deklarowanych miejsc pracy. Koszty inwestycji przekraczające pół miliarda złotych związane są z wprowadzeniem nowych technologii oraz zatrudnieniem wysoko wyspecjalizowanej kadry – podkreśla prezes zarządu Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej „Invest-Park” Artur Siennicki.
Nowy zakład powstanie we Wrocławiu i będzie pierwszą inwestycją koncernu w Europie i trzecią na świecie (po Meksyku i Chinach). Projekt ma być odpowiedzią na rosnące zapotrzebowanie na produkty firmy na rynkach Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki (region EMEA). Obecnie w tym regionie żyje nawet 150 milionów osób z wadami zgryzu, a każdego roku ponad 5 milionów z nich rozpoczyna leczenie ortodontyczne.
Nasza nowa placówka we Wrocławiu przyczyni się do powstania ponad 2500 miejsc pracy do końca 2025 r. i będzie największą inwestycją firmy w regionie EMEA. Przez ostatnie 20 lat firma zwiększała w nim swoją obecność, otwierając nowe biura, budując mocne lokalne struktury oraz uruchamiając zakłady planowania leczenia na trzech różnych rynkach – z perspektywą dalszej ekspansji. Nowa inwestycja pozwoli nam umocnić nasze stałe zaangażowanie na rzecz lekarzy Invisalign w regionie i udzielić im bardziej indywidualnego wsparcia – dodaje starszy wiceprezes i dyrektor zarządzający EMEA Markus Sebastian.
Rozpoczęcie produkcji w nowym zakładzie planowane jest na początku 2022 r. Bezpośrednio z fabryki przezroczyste nakładki Invisalign będą dostarczane do współpracujących z firmą lekarzy, którzy wykorzystają je w leczeniu wad zgryzu. Z systemu Invisalign korzysta ponad 200 000 certyfikowanych stomatologów i ortodontów na całym świecie. Dzięki rozwiązaniom firmy Align Technology lekarze pomogli już ponad 9,6 mln pacjentom.
Utworzenie 2,5 tysiąca miejsc pracy to szansa na stabilne zatrudnienie nie tylko dla mieszkańców stolicy Dolnego Śląska, ale także całego regionu – podsumowuje wiceprezes Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej „Invest-Park” dr Paweł Kurtasz.