Blisko 160 ujawnionych przekroczeń prędkości i 12 zatrzymanych praw jazdy tylko w ostatni weekend. To efekty  pracy wrocławskich funkcjonariuszy w ramach akcji „Prędkość”. Celem działań było egzekwowanie przestrzegania przepisów ruchu drogowego, a w szczególności tych dotyczących ograniczeń prędkości.

W miniony weekend pogoda była sprzyjająca a na ulice Wrocławia i powiatu wrocławskiego wyjechała duża ilość kierujących. Jak pokazują policyjne statystyki, niestety w dalszym ciągu jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych, jest właśnie nadmierna prędkość. Funkcjonariusze zapowiadają, że ich działania będą kontynuowane.

Wrocławscy policjanci w dniach 10 i 11 kwietnia przeprowadzili działania pn. „Prędkość”. Mundurowi podczas akcji wykorzystali radiowozy nieoznakowane wyposażone w wideorejestratory oraz laserowe mierniki prędkości będące w dyspozycji Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu.

Kierujący, którzy nie stosowali się do ograniczeń prędkości i w sposób rażący przekraczający prędkość, musieli liczyć się z konsekwencjami. W ramach prowadzonych działań policjanci ujawnili blisko 160 kierujących, którzy nie stosowali się do ograniczeń prędkości. Mundurowi nakładali mandaty karne, ale także pouczali i kierowali wnioski o ukaranie do sądu.informuje starszy sierżant Paweł Noga z KMP we Wrocławiu.

Policjanci przypominają, że od wielu lat jedną z głównych przyczyn wypadków i kolizji na polskich drogach jest nieprzestrzeganie przez kierujących dozwolonej prędkości jazdy. Mając to na uwadze, funkcjonariusze apelują o bezwzględne przestrzeganie przepisów, zmniejszenie prędkości i zwiększenie uwagi w rejonie przejść dla pieszych, przejazdów dla rowerzystów oraz w rejonie skrzyżowań.

Piotr Krejner
źródło: KMP Wrocław

Wciąż realnym zagrożeniem jest COVID-19, a nie podanie szczepionki

Poprzedni artykuł

Koleje Dolnośląskie wstrzymały połączenia do Görlitz

Następny artykuł

Możesz także polubić

Komentarze

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.