Na dachu biurowca Green2Day powstała pasieka. Zamieszka w niej nawet 100 tys. pszczół.

Najemcy wrocławskiego biurowca Green2Day przy ul. Szczytnickiej są świadomi wpływu pszczół na środowisko oraz tego, jak poważnym problem jest skala ich wymierania. Akcję postawienie uli na dachu biurowca zainicjowali pracownicy Ultimo, którzy do projektu zaprosili innych najemców biurowca i razem z nimi zainwestowali w pasiekę, by pomóc zagrożonemu gatunkowi. Cieszę się, że pomysł postawienia uli na dachu spotkał się z aprobatą pozostałych najemców biurowca – powiedział prezes zarządu Ultimo S.A.  Adam Parfiniewicz.

Zdaniem pomysłodawców akcji wrocławianie mogą włączyć się w działania na rzecz pszczół w mieście. Sadzenie kwiatów na balkonach i w ogródkach wpływa nie tylko na ich estetykę, ale wspomaga populację wrocławskich pszczół.

Ekolodzy, pszczelarze, organizacje zajmujące się ochroną środowiska apelują o podjęcie działań na rzecz ratowania pszczół. W Polsce z każdą sekundą liczba tych owadów zmniejsza się o 105 osobników. Miejski miód wyróżnia się bogatym składem i niespotykanymi smakami, jak np. miód kasztanowcowo-akacjowy. Wszystko dzięki temu, że tereny miejskie charakteryzują się dużo większą różnorodnością roślinności.

Udawał swojego brata bliźniaka – policjanci byli bardziej spostrzegawczy

Poprzedni artykuł

Pierwsze kontrakty w Gwardii Wrocław

Następny artykuł

Możesz także polubić

1 Treść komentarza

  1. […] wspomnieć, że, jak informowaliśmy w naszym portalu, Wrocław od dawna już dba o pszczoły. Na dachach niektórych budynków powstały ule, zwane […]

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.