KulturaWiadomościWideo/Galerie

100-lecie Muzeum Poczty i Telekomunikacji. Odwiedziliśmy je z naszą kamerą [VIDEO]

1

Sto lat istnienia Muzeum Poczty i Telekomunikacji we Wrocławiu to wyjątkowa rocznica. Jest to jedna z najstarszych instytucji kultury w Polsce. Powstanie Muzeum Poczty i Telekomunikacji we Wrocławiu związane jest ściśle z odzyskaniem przez Polskę Niepodległości, kiedy to w 1921 r. w Warszawie zostało powołane jako Muzeum Pocztowo-Telegraficzne.

Setna rocznica istnienia Muzeum skłania do refleksji nad dotychczasowymi osiągnięciami, postępem, jak i nawiązywaniem głębszej więzi z historią oraz odpowiadaniem na współczesne wyzwania. Z tej okazji odbyła się prezentacja znaczka pocztowego poświęconego 100 rocznicy powstania Muzeum a także promocja katalogu „Muzeum Poczty i Telekomunikacji 1921-2021”. Publikacja ta stanowi pierwszą historyczną monografię opisującą dzieje Muzeum. Powstała ona na bazie niepublikowanych do tej pory archiwaliów i kolekcji fotograficznej Muzeum.

Przy tej samej okazji zaprezentowana została również wystawa fotograficzna przedstawiająca najciekawsze ze zdjęć dokumentujących działalność instytucji od momentu jej powstania.

Dzięki zawartej kooperacji z Banknoty Pamiątkowe Sp. z o.o wyemitowany został Banknot Pamiątkowy 0 Euro, który cieszy się niezwykłą popularnością wśród kolekcjonerów w całej Europie od 2015 r. Banknot 0 Euro zagościł w Polsce w 2019 r. i od tamtej pory pojawił się jako pamiątka w m.in. Warszawie, Częstochowie, Krakowie czy Legnicy, stworzony został również jako upamiętnienie Bitwy Warszawskiej. Pierwsza emisja w Polsce w nakładzie 5 tys. sztuk przedstawiająca wizerunek Warszawy została wyprzedana w ciągu jednego dnia. Ogromna popularność jaką cieszą się banknoty 0 euro z pewnością przyniesie Muzeum Poczty i Telekomunikacji we Wrocławiu duże zainteresowanie.

Dariusz Nowakowski

SOR przy Kamieńskiego znów przyjmuje pacjentów. To były trudne dni dla pozostałych placówek

Poprzedni artykuł

W środę emocje na Partynicach. Piłkarscy kibice też znajdą coś dla siebie! [SZCZEGÓŁY]

Następny artykuł

Możesz także polubić

1 Treść komentarza

  1. […] okazji roku jubileuszowego, w Muzeum Poczty i Telekomunikacji, które niedawno odwiedzaliśmy w serwisie video naszego portalu, zaplanowano szereg wystaw i działań promocyjnych. Jednym z nich jest wystawa fotografii […]

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.