Kompleks Centrum Południe to pierwsza inwestycja biurowa we Wrocławiu, która będzie ubiegać się o prestiżowy certyfikat WELL.

Centrum Południe to pierwszy biurowiec we Wrocławiu, który będzie ubiegać się o certyfikat WELL, przyznawany przez International WELL Building Institute. To system certyfikacji, który mierząc jakość powierzchni biurowej, weryfikuje ponad 100 cech budynku, biorąc przy tym pod uwagę jego wpływ na zdrowie i samopoczucie fizyczne oraz psychiczne ludzi.

Tymczasem do nowoczesnego biurowca przenosi się AmRest – jedna z wiodących, publicznie notowanych, spółek restauracyjnych w Europie, która w Polsce zarządza markami: KFC, Pizza Hut, Burger King i Starbucks). W nowym budynku firma wynajmuje około 7 tys. mkw.  Po 11 latach firma AmRest przenosi swoje wrocławskie biuro. Nowoczesna i przestronna powierzchnia biurowa w Centrum Południe doskonale odpowiada naszym potrzebom. Cieszy nas także świetna lokalizacja, która pozwala na dotarcie do biura z innych rejonów miasta, zarówno samochodem, jak i za pomocą transportu publicznego. Dodatkowym atutem miejsca jest bliskość do dworca oraz lotniska – zauważa Izabela Winsztal – PR manager w AmRest.

Centrum Południe będzie najbardziej zaawansowanym technologicznie budynkiem Skanska we Wrocławiu, gdzie duży nacisk położony został na wdrożenie zielonych rozwiązań związanych m.in. z ponownym wykorzystaniem wody szarej i deszczowej. W trosce o zapewnienie najlepszego komfortu pracownikom, budynek został zaprojektowany tak, aby 95% powierzchni było doświetlone światłem dziennym.

Nie pierwszy raz mamy przyjemność współpracować z AmRest w zakresie tworzenia ich nowego biura. Bazując na naszych wcześniejszych doświadczeniach stworzyliśmy atrakcyjną przestrzeń, zarówno pod względem rozwiązań technologicznych, jak i jakości środowiska pracy, której dodatkowym wyróżnikiem jest możliwość korzystania z tarasów na 6 piętrze budynku. Zastosowane w budynku technologie np. wdrażany system Connected by Skanska czy rozwiązania w zakresie wentylacji budynkowej zwiększają bezpieczeństwo zdrowotne pracujących w nim osób – mówi Aleksandra Kalina, negocjator ds. wynajmu w spółce biurowej Skanska, odpowiedzialna za Centrum Południe. I dodaje: Bardzo ważne było dla nas także wykreowanie atrakcyjnych przestrzeni usługowych oraz przyjaznego otoczenia budynku, dlatego 25% powierzchni działki zaaranżowano jako ogólnodostępne tereny zielone.

Realizowany obecnie przez Skanska budynek jest pierwszym etapem kompleksu biurowego. W ramach projektu zadbano o to, aby otoczenie biurowca stanowiło przestrzeń wspólną do relaksu i rekreacji. Użytkownicy biur oraz okoliczni mieszkańcy będą mogli skorzystać m.in. z kawiarni, spędzić czas przy fontannie, cieszyć się z uroków małej architektury, sztuki oraz terenów zielonych.

Kompleks będzie wyposażony w system operacyjny Connected by Skanska, integrujący w aplikacji mobilnej zarządzanie różnymi funkcjami budynku i umożliwiający bezkontaktowe poruszanie się po nim, co jest szczególnie ważne w kontekście obecnych i przyszłych zagrożeń epidemiologicznych. W budynku, nie trzeba będzie używać tradycyjnych kart dostępu, wjazd do garażu odbywać się będzie przy użyciu czytników tablic rejestracyjnych, a goście mogą odwiedzać biuro bez konieczności rejestrowania się w recepcji. System usprawnia również najemcom kontakty z zarządcą budynku oraz pozwala na informowanie pracowników o bieżących działaniach najemców usługowo-handlowych.

Jak już informowaliśmy w naszym portalu, do Centrum Południe niedawno swoją siedzibę zdecydowała się przenieść spółka „sennder” – firma działająca w zakresie logistyki transportu drogowego towarów w segmencie ładunków całopojazdowych. Zajmie ponad 1200 mkw. powierzchni biurowej i do swojej wyłącznej dyspozycji będzie miała również prawie 200-metrowy taras.

Centrum Południe – kluczowe fakty i liczby:  
  • Projekt będzie się składał z 5 budynków o całkowitej powierzchni najmu: ok. 85 000 mkw. GLA
  • Budowa pierwszego etapu kompleksu Centrum Południe rozpoczęła się w Q3 2018 roku. Jej zakończenie zaplanowane jest na Q3 2020 roku.
  • Dwa budynki powstające w ramach pierwszego etapu zaoferują najemcom ok. 26 tys. mkw. nowoczesnej powierzchni biurowej.
  • Deweloperem kompleksu jest Skanska Property Poland. Generalnym wykonawcą jest firma Skanska S.A.
  • Za projekt architektoniczny pierwszego i drugiego etapu kompleksu odpowiedzialna jest pracownia APA Wojciechowski.
Foto: Maciej Lulko / materiał prasowy

Linia kolejowa nad Jeziorem Pilichowickim będzie rewitalizowana – jest oświadczenie zarządu województwa dolnośląskiego

Poprzedni artykuł

Kilkaset oszustw na ponad milion złotych – odpowiedzialność będzie nieuchronna

Następny artykuł

Zainteresuje Cię także:

Komentarze

Zostaw swój komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.