Już w listopadzie ubiegłego roku Wrocławski Park Technologiczny rozpoczął akcję wsparcia personelu medycznego wrocławskiego Wojewódzkiego Szpitala im. J. Gromkowskiego, który codziennie walczy z koronawirusem o nasze zdrowie i życie. WPT we współpracy, ze znaną Czytelnikom naszego portalu, Cafe Równik oraz firmą KINIA dotąd przygotowano dla nich ponad 10 tysięcy posiłków. Akcja będzie kontynuowana w kolejnych miesiącach.

Z pandemią koronawirusa wszyscy zmagamy się już od kilkunastu miesięcy. Z nowym rokiem na horyzoncie pojawiła się nadzieja na jej zakończenie i powrót do normalności. Nie oznacza to jednak, że możemy już zrezygnować z działań na rzecz wspólnego bezpieczeństwa oraz wspierania tych, którzy nieustannie mierzą się z pandemią na pierwszym froncie – personelu medycznego szpitali i innych placówek medycznych. Wierzymy, że z pandemią możemy wygrać tylko wspólnym wysiłkiem, przestrzegając zasad sanitarnych i pomagając sobie nawzajem. Właśnie dlatego…

…kontynuujemy naszą akcję wspierania medyków z Wojewódzkiego Szpitala im. J. Gromkowskiego, dostarczając im codziennie ciepłe posiłki. Przy okazji cieszymy się, że możemy pomóc branży gastronomicznej, szczególnie naszym przyjaciołom z Cafe Równik – komentuje prezes Wrocławskiego Parku Technologicznego Maciej Potocki.

Posiłki na zlecenie WPT przygotowuje zespół wyjątkowej klubokawiarni Cafe Równik, działającej na wrocławskim Nadodrzu, w której jako kelnerzy i barmani pracują osoby z niepełnosprawnościami intelektualnymi oraz działająca w WPT firma cateringowa KINIA. Codziennie dostarczanych jest do szpitala przy ul. Koszarowej kilkaset obiadów po to, by choć trochę ułatwić pracę całemu personelowi medycznemu placówki. W ramach naszej akcji pokazujemy również, w jaki sposób można połączyć siły pomiędzy przedsiębiorcami, osobami z niepełnosprawnościami i instytucjami wspierającymi biznes. Współpracując możemy więcej – nie tylko wesprzeć walkę z pandemią, ale i pomóc sobie nawzajem – podsumowuje szef WPT.

Zapach prawdziwego chleba – piekarnia Pana Andrzeja i niezawodni wrocławianie

Poprzedni artykuł

2021 – dobry rok dla klimatu czy dalej klimatyczny chaos? [VIDEO]

Następny artykuł

Możesz także polubić

Komentarze

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.